Sprint va medison poygalari qanday o'tdi?
Namangan shahridagi velotrek majmuasida velosportning trek yo'nalishi bo'yicha kattalar o'rtasida O'zbekiston kubogining navbatdagi kuni jamoaviy sprint va medison poygalari va git yo'nalishi bo'yicha bahslar o'tkazildi.
Uch aylanadan iborat jamoaviy sprint poygasida “ROPSTTM” jamoasi erkaklar o'rtasida g'olib bo'lgan bo'lsa, Anastasiya Safonova, Evgeniya Golotina, Alina Bakcheeva hamda Darya Jogovadan tashkil topgan Toshkent shahri jamoasi ayollar o'rtasida mamlakat kubogini qo'lga kiritdi.
SHuningdek,  erkaklar o'rtasida 70, ayollar o'rtasidagi 50 aylanali medison guruh poygasida ham ushbu ikki jamoa tengsiz ekanini isbotladi.
Erkaklar o'rtasida 1000 metr masofada tashkil etilgan git poygasida Daniil Fyodorov, Samandar Rajabboev va Vlad Jarkov shohsupaga ko'tarilgan bo'lsa, ushbu yo'nalishdagi ayollar bahsida Alina Bakcheeva 500 metr masofadagi marraga birinchi bo'lib etib keldi.
SHuningdek, Anastasiya Safonova hamda Roksana Hikmatova kuchli uchlikdan joy oldi.