Toshkent viloyatida ommaviy sport tadbirlari muntazam ravishda o'tkazilmoqda
Mamlakatimizda karantin talablari yumshatilgach, aholining o'z salomatligini mustahkamlash uchun jismoniy tarbiya va sport mashg'ulotlarini olib borishlari uchun yanada yaxshiroq imkoniyatlar yaratib berish borasida qator ishlar amalga oshirilmoqda.
Jumladan, Toshkent viloyatida ham tizimli ravishda aholi o'rtasida sog'lom turmush tarzini targ'ib qilish maqsadida barcha hududlarda ertalabki badantarbiya mashqlari tashkil qilinmoqda.
Viloyat jismoniy tarbiya va sport boshqarmasi, viloyat hokimligi, viloyat tibbiyot birlashmasi bilan hamkorlikda «Sog'lom hayot uchun 5000 ming qadam», piyoda yurish marafoni hamda sport musobaqalari o'tkazildi.
Mazkur tadbirlarda viloyatdagi korxona va tashkilotlarda faoliyat olib borayotgan besh yuzga yaqin aholi ishtirok etdi. Respublikamiz bo'ylab ommaviy sport tadbirlari doimiy ravishda o'tkazib kelinmoqda.