Vazir Xalqaro og'ir atletika federaciyasi rahbari bilan uchrashdi
16-25 iyul kunlari poytaxtimizdagi “Yunusobod” sport majmuasida og'ir atletika bo'yicha o'smirlar va yoshlar o'rtasidagi Osiyo chempionati bo'lib o'tadi.
SHu munosabat bilan og'ir atletika sporti bo'yicha faxriy mehmonlar yurtimizda bo'lib turishibdi. Kecha Xalqaro og'ir atletika federaciyasi prezidenti Muhammad Hasan Jalud (Iroq) hamda Osiyo og'ir atletika federaciyasi prezidenti Al-Mana Muhammad Yusuf (Qatar) Sportni rivojlantirish vazirligiga tashrif buyurishdi.
Mehmonlarni Sportni rivojlantirish vaziri Adxam Ikramov hamda vazir o'rinbosari, O'zbekiston og'ir atletika federaciyasi raisining birinchi o'rinbosari SHaxrullo Maxmudov kutib oldi.
Uchrashuvda mehmonlar og'ir atletika bo'yicha o'smirlar va yoshlar o'rtasidagi Osiyo chempionati bahslarini yuqori saviyada o'tkazish uchun barcha ishlar amalga oshirilganligini alohida etirof etishdi. SHuningdek, ikki tomonlama hamkorlik aloqalarini yanada mustahkamlash masalalari ham muhokama qilindi.
Malumot uchun: ushbu musobaqada qitamizning 22 ta davlatidan jami 400 nafardan ziyod atletlar medallar uchun bahs olib borishadi. Unda O'zbekiston o'smirlar va yoshlar terma jamoasining 30 nafarga yaqin azosi Vatanimiz sharafini himoya qilishi kutilmoqda.
Eslatib o'tamiz, o'smirlar va yoshlar o'rtasidagi qita chempionati doirasida 16 iyul kuni Osiyo og'ir atletika federaciyasining navbatdagi Kongressi, shuningdek, turli komissiyalarning yig'ilishlari ham o'tkaziladi. Musobaqaning tantanali ochilish marosimi esa 17 iyulga belgilangan.