Badiiy gimnastika. Toshkentda Jahon kubogining tantanali ochilish marosimi bo'lib o'tdi + FOTOGALEREYA
Teglar :  Badiiy gimnastika
Malum qilganimizdek, Toshkentda nafis sport turi bo'yicha Jahon kubogining ikkinchi bosqichi boshlandi.
Kecha, 15 aprel kuni poytaxtimizdagi Gimnastika saroyida ushbu nufuzli musobaqaning tantanali ochilish marosimi bo'lib o'tdi.
Tadbirda Sportni rivojlantirish vaziri Adham Ikramov va uning o'rinbosari SHahrullo Mahmudov, Milliy Olimpiya qo'mitasi Bosh kotibi Oybek Kasimov, Qo'mita raisi o'rinbosarlari Azizjon Kamilov hamda SHerzod Tashmatov, O'zbekiston gimnastika federaciyasi raisining birinchi o'rinbosari Ruslan Mustaev, Xalqaro gimnastika federaciyasi mutasaddilari, sport jamoatchiligi va OAV vakillari ishtirok etishdi.
Rasmiylar o'z nutqlarida mamlakatimizda so'nggi yillarda yoshlarning sport bilan shug'ullanishlari uchun yaratilayotgan keng imkoniyatlar, aholi orasida sog'lom turmush tarzi targ'ibotini yanada kuchaytirish bo'yicha olib borilayotgan ishlarga alohida to'xtalishdi.
Musobaqa rasman ochiq deb elon qilingach, tadbirning badiiy qismiga navbat berildi. Unda poytaxtimizda faoliyat olib borayotgan bir qator guruhlar o'zlarining betakror chiqishlari bilan mehmonlarga yanada ko'tarinki bayramona kayfiyat ulashishdi.
Eslatib o'tamiz, ushbu musobaqada Armaniston, Avstraliya, Ozarbayjon, Bolgariya, Kolumbiya, Buyuk Britaniya, Gruziya, Germaniya, Italiya, Qozog'iston, Latviya, Yangi Zelandiya, Sloveniya, AQSH kabi davlatlar ishtirok etmoqda. Bugun bir qator dasturda saralash bahslari o'tkazildi. Bugundan hamyurtlarimiz final bosqichida chempionlik yo'lida tayyorlagan dasturlarini yig'ilganlar etiboriga havola qilishadi.
Tadbirdan suratlarni tomosha qiling.