Boks/MMA, Dzyudo, Tadbirlar, Olimpiya o'yinlari, Osiyo o'yinlari
MOQ rahbari Olimpiadaga tayyorgarlik va federaciyalar faoliyatini tanqid ostiga oldi
Xabar berganimizdek, ayni daqiqalarda O'zbekiston Milliy olimpiya qo'mitasida tashkilotning 35-Bosh Assambleyasi bo'lib o'tmoqda.
Yig'ilishda Milliy olimpiya qo'mitasi rahbari Rustam SHoabdurahmonov ayni paytda amalga oshirilayotgan ishlar, Tokio Olimpiadasiga tayyorgarlik yo'lida ishlab chiqilgan tezkor chora-tadbirlar haqida malumot berdi.
SHuningdek, MOQ rahbari sportchilarni tibbiy tomonlama tayyorlash bo'yicha amalga oshirilayotgan ishlar, federaciyalarda yuzaga kelgan holatlar, yaratilgan sharoitlar haqida ham gapirdi.
Qolaversa, 2016 yilgi bilan taqqoslaganda hech qanday innovacion yangiliklar yo'qligi tanqid qilindi. Tayyorgarlik jarayoni sifatini yanada oshirish lozimligi qayd etildi. Birozdan so'ng etiboringizga yig'ilishning batafsil tafsilotlari hamda fotogalereya taqdim etiladi.
Malumot uchun, yig'ilishda O'zbekiston Respublikasi Bosh vazirining o'rinbosari Aziz Abduhakimov, O'zbekiston Respublikasi Jismoniy tarbiya va sport vaziri Dilmurod Nabiev, MOQ ijroqo'm azolari hamda OAV xodimlari ishtirok etyapti.