Nurxon Nafasov Respublika Bosh prokuroridan yordam so'radi
Nurxon Nafasov nohaq ayblovlardan qutilish uchun Bosh prokuror Otabek Murodovdan yordam so'radi. Bosh prokuror bu ishni o'z nazoratiga olishini aytdi
Prezident Xalq qabulxonasi tomonida Toshkent shahrida tashkil etilgan ommaviy qabulda O'zbekiston karate federaciyasi sobiq rahbari Nurxon Nafasov bosh prokuror Otabek Murodov bilan uchrashibdi. Nafasov unga nisbatan «qasddan ayb uyushtirilgani, joyi kerak bo'lgani uchun uni qator muammolarga duchor qilishgani»ni malum qilib, «nohaq ayblovlardan qutilish»da bosh prokurordan yordam so'ragan.
O'z navbatida, huquqiy idoralar xulosasi bo'lmay turib uning shanini erga urish maqsadida tarqatilgan ayblovlarga nisbatan Bosh prokuratura o'z vaqtida munosabat bildirgani uchun minnatdorchilik ham bildiribdi (yodingizda bo'lsa, Milliy olimpiya qo'mitasi matbuot xizmati: «Nurxon Nafasovning kirdikorlari fosh bo'ldi» degan sarlavha bilan xabar tarqatgan, Bosh prokuratura matbuot xizmati buni rad etgandi.
«Ushbu masalani bosh prokuror o'z nazoratiga olib, ishga aloqador barcha holatlarni tekshirib, huquqiy baho berilishini malum qildi», — deya xabar bermoqda O'zA.