O'zbekiston stol tennisi federaciyasi Surxondaryo viloyatiga sport jihozlarini taqdim etdi
Mamlakatimizda aholi salomatligini yanada mustahkamlash, navqiron avlodni har tomonlama barkamol bo'lib voyaga etishi uchun sportga yuksak etibor qaratilmoqda.
Buning natijasida nafaqat poytaxtimizda balki yurtimizning barcha hududlarida sport va jismoniy tarbiya bilan shug'ullanish uchun imkoniyatlar yaratilmoqda. Ushbu imkoniyatlardan unumli foydalanayotgan farzandalirmiz, o'zlari tanlagan sport turlari bilan muntazam shug'ullanib, xalqaro arenalarda Vatan sharafini yanada yuksaltirmoqda.
Jumladan, bugungi kunda yoshlarimizning eng sevimli sport turiga aylangan stol tennisi bilan muntazam shug'ullanishlari uchun O'zbekiston stol tennisi federaciyasi samarali ishlar olib bormoqda. Avvalo federaciya viloyat bo'limlari va yurtimizning chekka-chekka hududlaridagi to'garaklarga barcha kerakli inventarlar etkazib bermoqda. O'zbekiston stol tennisi federaciyasi mazkur sport turini yanada ommalashtirish, yosh sportchilarni tajribali tennischilar qatoriga qo'shish maqsadida Surxandaryo viloyati bo'limiga stol tennisi uchun kerakli bo'lgan sport inventarlarini etkazib berdi.
–  Bizning maqsadimiz yoshlarimizni sport orqali salomatliklarini yanada yaxshilash va ularni kelgusida mamlakatimiz sharafini munosib himoya qiladigan sportchi sifatida kamol toptirishdir, – deydi O'zbekiston stol tennisi federaciyasi raisi Saida Mahmudova. – Biroq har bir sportchidan yuqori natija talab etish uchun, avvalo, unga kerakli bo'lgan shart-sharoitlar yaratishdir. SHu sababli ham biz birinchilardan bo'lib viloyat bo'limlarimizga doimiy etibor qaratib kelmoqdamiz.
Umid qilamanki, mazkur imkoniyatlardan foydalangan tennischilarimiz Olimpiya o'yinlari va jahon hamda qita chempionatlaridan yurt bayrog'ini yuqoriga ko'taradi.