Sirdaryo viloyatida ham ommaviy sport tadbirlari o'tkazilmoqda
Sirdaryoning viloyatining Guliston, Yangier hamda SHirin shaharlarida “Sog'lik uchun 5000 qadam” shiori ostida ommaviy yurish tadbirlari tashkil etildi.
Sirdaryo viloyati hokimligi va viloyat jismoniy tarbiya va sport boshqarmasi hamkorligida pandemiya davrida jamiyatda sog'lom turmush tarzini shakllantirish, kasalliklarning oldini olish, aholi keng qatlamlarini, ayniqsa yoshlarni jismoniy tarbiya va sport bilan shug'ullanishga jalb etish, ommaviy sportning inson va oila hayotidagi muhim ahamiyatini targ'ib etish borasida keng ko'lamli ishlar amalga oshirilmoqda.
Ushbu ommaviy tadbirlarda mazkur hududlarda istiqomad qiluvchi aholining barcha qatlami, keksalar va nuroniylar, ayollar va yoshlar  belgilab berilgan masofani piyoda bosib o'tishdi. Takidlab o'tish lozim ushbu tashkil etilgan ommaviy sport tadbirida 2000ga yaqin aholi jalb etildi.