Engil atletika, Tadbirlar
"Skandinavcha yurish" marafonidan FOTOREPORTAJ
Toshkentda bir qator tashkilotlar hamkorligida “Skandinavcha yurish” marafoni o'tkazildi.
Poytaxtimizda O'zbekiston Respublikasi Prezidentining 2020 yil 30 oktyabrdagi “Sog'lom turmush tarzini keng tatbiq etish va ommaviy sportni yanada rivojlantirish chora-tadbirlar to'g'risida”gi farmoni hamda Vazirlar Mahkamasining 2020 yil 19 noyabrdagi “Aholining sog'lom turmush tarzini qo'llab-quvvatlash va jismoniy faolligini oshirishga doir qo'shimcha chora-tadbirlar to'g'risida”gi qarori ijrosini taminlash maqsadida Turizm va sport vazirligi tashabbusi hamda bir qator tashkilotlar hamkorligida “Skandinavcha yurish” marafoni o'tkazildi.
Marafon ishtirokchilari tadbir avvalida Davlat sanat muzeyiga tashrif buyurib, muzey bo'ylab kichik  sayohat uyushtirishdi. So'ngra ishtirokchilar Islom Karimov nomidagi ko'cha bo'ylab Xalqlar do'stligi maydoni tomon harakatlanishdi. Marafonning umumiy masofasi 4,6 kilometrni tashkil etdi.