Terma jamoamiz azolari Alisher Navoiy nomidagi O'zbekiston Davlat adabiyot muzeyiga sayohat qilishdi
Bugun O'zbek adabiyotining buyuk mutafakkir shoiri, davlat va jamoat arbobi Alisher Navoiy tavalludining 580 yilligi mamlakatimizda katta tantana sifatida nishonlanmoqda.
Stol tennisi va para stol tennisi bo'yicha O'zbekiston milliy terma jamoa azolari ham ushbu qutlug' sanani munosib qarshilashdi.
SHu munosabat bilan O'zbekiston stol tennisi va para stol tennisi terma jamoasi azolari Alisher Navoiy nomidagi O'zbekiston Davlat adabiyot muzeyiga sayohat qilishdi. Ekskurciya davomida muzey xodimlari Alisher Navoiy haqida sportchilarimizga qiziqarli bo'lgan malumotlarni taqdim etishdi. SHuningdek, O'zbekiston stol tennisi federaciyasi psixoligi Umida Atabaeva sportchilarning xalqaro sport maydonlarida Vatan shanini munosib himoya qilishida, yuksak g'alabalarga erishishida nafaqat jismoniy kuch-qudrat, balki chuqur bilim, intellektual salohiyat, tarix va adabiyotni teran idrok etish katta ahamiyatga ega ekanligini takidlab, so'z mulkining sultoni Alisher Navoiy asarlarini o'qib-o'rganish kishini kamolotga etaklashini qayd etdi.
Sunnatillo Murodullaev, Rumiya Lutfulina, Madalieva Sug'diyona, Izzatbek Hamraev va boshqalar tadbir davomida xazrat Navoiyning g'azallaridan parchalar o'qib berishdi.