Dzyudo, SHaxmat, Suv sporti turlari
Uch nafar sportchimiz "Mard o'g'lon" davlat mukofoti sohibi bo'lishdi
Mard o'g'lon davlat mukofoti bilan taqdirlash to'g'risida O'zbekiston Respublikasi Prezidentining qarori elon qilindi.
Ushbu mukofot mamlakatimizda amalga oshirilayotgan keng ko'lamli islohotlarda faollik ko'rsatib, o'zining bilim va iqtidori, intiluvchanligi va tashabbuskorligi, halol va samarali mehnati bilan Vatanimiz taraqqiyotiga munosib hissa qo'shib kelayotgan, yuksak manaviyatli, mustaqil fikrlovchi, qatiy hayotiy poziciya, keng dunyoqarash va yuqori salohiyatga ega, xalq manfaati va yurt istiqboli uchun masuliyatni o'z zimmasiga olishga qodir bo'lgan fidoyi va mard o'g'lonlarimizga taqdim etib kelinmoqda.
Quvonarlisi, mukofotga loyiq ko'rilgan 28 nafar o'g'lon orasida dzyudo bo'yicha O'zbekiston terma jamoasi etakchisi, jahon chempionati sovrindori, Toshkent davlat iqtisodiyot universitetining 3-bosqich talabasi SHarofiddin Lutfullaev ham bor.
SHuningdek, shaxmat bo'yicha O'zbekiston terma jamoasi azosi, yoshlar o'rtasida jahon chempioni, "O'zbekiston belgisi" ko'krak nishoni sohibi, O'zbekiston Milliy universitetining 1-bosqich talabasi Nodirbek Yaqubboev, suzish bo'yicha milliy terma jamoa azosi, jahon kubogining bronza medali sovrindori Vladislav Mustafin ham "Mard o'g'lon" mukofotiga loyiq topildi.