Xatirchida stol tennisi bo'yicha "Prokuror kubogi" o'tkazildi
Xatirchi tumanida stol tennisi sport turi bo'yicha "Prokuror kubogi" turniri tashkil etildi
O'zbekiston Respublikasi Prezidentining 2020yil 24 yanvardagi "O'zbekiston Respublikasida jismoniy tarbiya va ommaviy sportni yanada takomillashtirish va ommaviylashtirish chora-tadbirlari to'g'risida"gi PF-5924 son hamda 2020 yil 30 oktyabrdagi "Sog'lom turmush tarzini keng tadbiq etish va ommaviy sportni yanada rivojlantirish chora-tadbirlari to'g'risida"gi PF-6099 son Farmoni ijrosini taminlash maqsadida Xatirchi tumanida stol tennisi sport turi bo'yicha "Prokuror kubogi" turniri tashkil etildi.
Musobaqada tuman maktablaridan kelgan 50 nafardan ortiq o'smir va qizlar g'oliblik uchun bahs olib borishdi. Musobaqa yakunida umumjamoa xisobida 7-maktab jamoasi birinchi o'rinni qo'lga kiritdi. Ikkinchi o'rinni 24-maktab jamoasi band etdi. Kuchli uchlikni 73- va 9-maktabdan kelgan stol tennischilari yakunlab berishdi. Musobaka yakunida g'olib va sovridorlar diplom hamda qimmatbaho sovg'alar bilan taqdirlanishdi.
Musobaqa g'olib va sovrindorlari
O'smirlar o'rtasida: