Регби бўйича очиқ биринчилик ғолиблари аниқланди
Аввал хабар қилганимиздек, жорий йилнинг 27 декабрь куни Фарғона вилоятида спортнинг регби тури бўйича «Вилоят очиқ биринчилиги» мусобақаси старт олган эди.
Ушбу мусобақа Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2019 йил 29 октябрдаги «Регби спорт турини янада ривожлантириш чора-тадбирлари тўғрисида»ги қарори ижросини таъминлаш ва ушбу спорт турининг аҳолини ўртасида кенг тарғиб этиш мақсадида ўтказилди.Мазкур нуфузли мусобақада Фарғона вилоятидаги 15 та корхона, ташкилот ва ҳуқуқни мухофаза қилувчи органларининг ишчи ходимларидан ташкил топган жамоалари иштирок этдилар.
Қизиқарли ўтган мусобақада фахрли 3-ўринни вилоят терма жамоаси, 2-ўринни вилоят ИИБ жамоаси эгаллаган бўлса, 1-ўринни Шарқий ҳарбий округининг «Жасорат» жамоаси қўлга киритди.Шунингдек, 7 та номинация бўйича фаол ўйинчилар вилоят ҳокимлиги томонидан 1, 2, 3-даражали медаль, диплом ва қимматбаҳо совғалар билан тақдирландилар.