Янгиҳаёт туман прокурори соврини учун кураш мусобақаси бўлиб ўтди ФОТОРЕПОРТАЖ
Кейинги пайтларда пойтахтимизда миллий спортимиз кураш оммавийлигини ошириш, истеъдодли ёшларни кашф этиш йўлида талайгина ишлар амалга оширилмоқда.
Жумладан, Тошкент шаҳар прокурори, шаҳар кураш федерацияси раиси Улуғбек Қосимов ташаббуси билан янги тўгараклар очилиб, замонавий кураш гиламлари ва яктаклар билан таъминланмоқда.
Жумладан, федерация томонидан йиллик тақвим режа тузилиб, ҳар бир туманда маҳаллалар курашчилари ўртасида “Полвонлари кўп юрт қудратли бўлур” шиори остида туман прокурорлари соврини учун турнирлар уюштирилмоқда.
Навбатдаги мусобақа болалар, ўсмирлар, ёшлар ва катталар ўртасида Янгиҳаёт тумани прокурори соврини учун бўлиб ўтди.
Мусобақада 2012-2013 йиллар туғилган болалар (30 кг, 36 кг), 2008-2009 йилларда туғилган ўсмирлар (50 кг, 60 кг), 2005-2006 йилларда туғилган ёшлар (55 кг, 71 кг) ҳамда катталар (73 кг, 90 кг) ғолиблик учун гиламга чиқди.
Икки юз нафарга яқин курашчи иштирок этган баҳслар якунида ўз вазн тоифалари Жаҳонгир Қодиров (30 кг), Муҳаммаддиёр Холмирзаев (36 кг), Лутфулло Акбаров (50 кг), Бунёд Жабборов (55 кг), Бекжаҳон Муродуллаев (60 кг), Жасур Шакарбоев (71 кг), Қобил Аҳмедов (73 кг), Аҳрор Зиёдуллаев (90 кг)ларга тенг келадигани топилмади.
Тошкент шаҳар прокурори ўринбосари Элбек Иномжонов, шаҳар Мажбурий ижро бюроси бошлиғи Ориф Бозоров, туман сектор раҳбарлари ғолиб ва совриндорларни медаль, диплом, қимматбаҳо совғалар билан тақдирлади.
Бунгача ана шундай нуфузли мусобақалар пойтахтимизнинг Чилонзор, Сергели, Яшнобод, Шайхонтоҳур туманлари прокурори соврини учун ўтказилганди. Кураш бўйича “Полвонлари кўп юрт қудратли бўлур” шиори остида Янгиҳаёт тумани прокурори соврини учун ўтказилган мусобақанинг барча ғолиб ва совриндорлари билан танишинг: