Badiiy gimnastikachilarimiz Osiyo chempionatini oltin va kumush medallar bilan boshlashdi
Tailandning Pattayya shahrida badiiy gimnastika bo'yicha qita birinchiligi bo'lib o'tmoqda.
Qitamizning 15 mamlakatidan eng sara gimnastikachilar qatnashayotgan musobaqada qizlarimiz jamoaviy dasturda chempionlikni qo'lga kiritishdi.
Ikki kun davom etgan ushbu yo'nalishdagi bellashuvlarda Taxmina Ikromova, Sabina Tashkenbaeva hamda Yosmina Rahimova yakkalik, SHahzoda Ibragimova, Nargiza Jumaniyozova, Nilufar Azamova, Mumtoza Ishoqzoda, Xurshida Abduraufova va Mariya Pak guruh mashqlarida eng yuqori ballarni jamg'arishdi.
Ushbu dasturda qozog'istonlik gimnastikachilar kumush medallar bilan taqdirlangan bo'lsalar, kuchli uchlikni Yaponiya jamoasi yakunlab berdi.
Musobaqada yana bir medal yoshlarimiz hisobiga yozildi. Natalya Usova, Evelina Atalyanc, Anastasiya Saranceva hamda Vilana Savadyan, shuningdek, Domenika Damirova, Viktoriya Neskubo, Irodaxon Sodiqova, Diyora Baxtiyorova, Mubina Kamolova va Yasmin Amira Mirzayarovadan iborat yoshlar jamoamiz tengqurlari orasida ikkinchi o'rinni qo'lga kiritdi.
Bugundan boshlab sportchilar ko'pkurash va alohida dasturlardagi final bahslarida ishtirok etishadi. Mazkur bellashuvlarda ham yurtdoshlarimizga omad tilab qolamiz.