Karate WKF. Innovacion jang simulyatori O'zbekistonda! FOTO
Teglar :  KarateO'zbekiston
O'zbekiston Respublikasi Jismoniy tarbiya va sport vazirligi, Milliy olimpiya qo'mitasi, mamlakatimiz milliy karate federaciyasi hamda “Ludus alliance” hamkorligida karatechilarimizga innovacion jang simulyator panjasi topshirildi.
“Ludus alliance” tashkiloti tomonidan yaratilgan innovacion jang simulyator panjasi sportchilarning tezligi, reakciyasi, kuch-quvvati va chidamliligini o'lchaydi.
“Ludus alliance” mutaxassisi fikricha, innovacion jang simulyator panjasini yaratish uchun besh yil vaqt ketgan. Panjalar O'zbekiston, Rossiya, AQSH, Janubiy Koreya va Isroil mamlakatlari mutaxassislari tomonidan ishlab chiqildi. Ularning dunyo bo'yicha ilk taqdimoti 2018 yili Andijon shahrida o'tkazilgan edi.
Mazkur innovacion jang simulyator panjasi O'zbekistonda birinchi marotaba karate (WKF) bo'yicha milliy terma jamoasiga taqdim etildi. Buning samarsamida, karatechilarimiz bo'lajak musobaqalarga puxta tayyorgarlik ko'radilar va yuqori natijalarga erishadilar.
Mazkur panjalar qayd etgan natija mobil ilovalar orqali murabbiylarga yuboriladi va shu asosda sportchining holati baholanadi.