Poytaxtimizda "Yoshlar kuni”ga bag'ishlab sport musobaqalari o'tkazildi
Prezidentimiz SHavkat Mirziyoev 2017 yilning iyun oyida poytaxtimizda o'tkazilgan O'zbekiston yoshlar ittifoqining tasis qurultoyida 30 iyunni Yoshlar kuni deb elon qilgan edi.
SHundan buyon har yili 30 iyun mamlakatimizda «Yoshlar kuni» sifatida keng nishonlanib keladi. Har bir viloyat, tuman va shaharlarda sport musobaqalari hamda ommaviy tadbirlar o'tkaziladi.
Bu yil pandemiya sababli «Yoshlar kuni»ni o'tkazish bo'yicha alohida dastur ishlab chiqilgan. Unga ko'ra shahar miqyosida onlayn shoular, onlayn koncertlar, sportchilar bilan suhbatlar uyushtirish, shuningdek, barcha tadbirlar karantin qoidalariga amal qilingan holda o'tkazilishi belgilangan.
Bugun poytaxtimizdagi «Eko park» dam olish sayilgohida 30 iyun - «Yoshlar kuni» munosabati bilan sport musobaqalari va sportchilar bilan uchrashuvlar tashkil etildi.
Dastlab, turli sport turlari bo'yicha xalqaro maydonlarda vatanimiz bayrog'ini yuksaklarga ko'tarib kelayotgan sportchilar bilan uchrashuv bo'lib o'tdi.
Unda ommaviy axborot vositalari xodimlari hamda milliy gvardiya harbiylari ishtirok etib, o'zlarini qiziqtirgan savollarga javob olishdi.
SHundan so'ng sport musobaqalariga start berildi. Toshkent shahar jismoniy tarbiya va sport boshqarmasi tashabbusi bilan bo'lib o'tgan tadbirda Toshkent shahridagi sport maktablari o'quvchilari sportning voleybol, badminton, futbol hamda stol tennisi turlari bo'yicha o'zaro bellashdi.
Qizg'in va murosasiz kechgan bahslar yakunida ishtirokchilar sport turlariga qarab jamoaviy hamda yakkalik bahslarida quyidagi o'rinlarni qo'lga kiritishdi.
FUTBOL (o'g'il bolalar)
1-o'rin - Yashnobod tumani.
2-o'rin - Olmazor tumani.
3-o'rin - Mirzo Ulug'bek tumani.
VOLEYBOL (qizlar)
1-o'rin - Mirobod tumani.
2-o'rin - CHilonzor tumani.
3-o'rin - SHayxontohur tumani.
STOL TENNISI (o'g'il bolalar va qizlar)