Sportchi-o'quvchilarga sovg'alar topshirildi + FOTO
O'zbekiston Respublikasi Prezidenti raisligida 29 aprel kuni o'tkazilgan yig'ilishida belgilangan vazifalar ijrosini taminlash maqsadida turli tadbirlar tashkil etilyapti.
Xususan, Sportni rivojlantirish vazirligi boshqarma boshlig'i o'rinbosari Isomiddin Po'latov Qarshi Olimpiya va paralimpiya zaxiralari kollejida bo'lib, u erda tahsil olayotgan kam taminlangan va ijtimoiy himoya reestriga kiritilgan sportchi-o'quvchilar bilan uchrashdi.
Sportni rivojlantirish vazirligi tomonidan taqdim etilgan sovg'alarni Isomiddin Po'latov, Qashqadaryo viloyat Sportni rivojlantirish bosh boshqarmasi boshlig'i Vahob Ro'ziev hamda Qarshi Olimpiya va paralimpiya zaxiralari kolleji direktori Erkin Vohidov o'quvchilarga topshirishdi.
Bunday etibordan quvongan yosh sportchilar o'zlari tanlagan sport turlari bilan yana ham jiddiy shug'ullanishga va kelajakda xalqaro musobaqalarda munosib o'rinlarni qo'lga kiritishni vada berishdi.