Umid Ahmadjonov Dubayda Osiyo velosport Konfederaciyasi prezidenti bilan uchrashdi
O'zbekiston Milliy olimpiya qo'mitasi Prezidenti va mamlakat futbol associaciyasi birinchi vice-prezidenti Umid Ahmadjonov futbol bo'yicha Osiyo chempionatining qura tashlash marosimida ishtirok etish uchun Dubay shahriga jo'nab ketgani xaqida xabar bergandik.
Safar davomida MOQ rahbari bir qator Xalqaro sport tashkilot rahbarlari bilan ko'rishib, muzokaralar o'tkazishi ham rejalashtirilgandi. Ana shunday uchrashuvlardan dastlabkisi bugun Osiyo velosport konfederaciyasi prezidenti Osama Ahmad Abdulla al-SHafar bilan bo'lib o'tdi.
Dubayda tashkil etilgan uchrashuvda tomonlar O'zbekistonda velosportning rivojlanish tendenciyalari, sportning ushbu turini yanada ommalashtirish, O'zbekiston Milliy olimpiya qo'mitasi, mamlakat velosiped sporti federaciyasi hamda Osiyo velosport Konfederaciyasi o'rtasida strategik aloqalarni yanada kengaytirish, hamkorlikda amalga oshirilayotgan bir qator loyihalar hususida fikr almashishdi.
SHuningdek, Toshkent mezbonlik qiladigan 2019 yilgi Osiyo chempionatining tashkiliy masalalarini muhokama qilishdi. Umid Ahmadjonov yaqin hamkorlik uchun janob al-SHafarga minnatdorchilik bildirdi va O'zbekiston Milliy olimpiya qo'mitasi nomidan esdalik sovg'alarini taqdim etdi.
Mazkur uchrashuv O'zbekistonda velosport rivoji, uning taraqqiyoti yo'lida tashlangan navbatdagi muhim qadam bo'ldi desak adashmagan bo'lamiz.