«Баркамол авлод»: финал босқичи доирасида Президент соврини учун кураш қизғин кечмоқда
Хабарингиз бор, 2021 йилнинг декабрь ойидан бошлаб «Баркамол авлод» спорт ўйинларининг республика финал босқичига старт берилган эди.
Ортда қолган вақт давомида мазкур мусобақанинг финал босқичи дастуридан ўрин олган 11 та спорт тури бўйича мусобақалар бўлиб ўтди.
Эслатиб ўтамиз, академик лицей ва профессионал таълим муассасалари ўқувчи-ёшлари ўртасида ўтказилаётган мусобақанинг республика финал босқичи доирасида баскетбол, волейбол, гандбол, футбол, дзюдо, кураш, енгил атлетика ва бадминтон спорт турлари бўйича мусобақаларда ғолиб совриндорлар аллақачон аниқланди.
Ўтказилган 11 та мусобақадан сўнг, якуний жадвални самарқандлик спортчилар 123 очко билан бошқариб туришибди. Сабаби улар баскетбол, гандбол, кураш, дзюдо, волейбол ва бадминтон спорт турларидан ўтказилган мусобақаларда умумжамоа ҳисобида 1 марта чемпионликни, 2 марта 2-ўринни ва 4 марта 3-ўринни қўлга киритишди.
Жадвалнинг иккинчи ўринида 116 очко билан Хоразм вилояти вакиллари жой олган. Эътиборлиси, улар бирор марта ҳам мусобақани умумжамоа ҳисобида 1-ўринда якунламаган, лекин хоразмликлар ўтказилган 5 та мусобақада 3 марта иккинчи, 2 марта учинчи ва яна 2 марта тўртинчи ўринларни эгаллаганликлари учун тўплаган очколари салмоқли кўринишга эга.
Жадвалнинг учинчи ўринини фарғоналик ўқувчи-ёшлар банд этишган. 101 очко жамғарган водийликлар волейбол бўйича ўтказилган ҳар икки мусобақада чемпионликни тантана қилишган, шунингдек, улар яна икки мартадан иккинчи ва учини ўрин билан тақдирланишган.
«Баркамол авлод» спорт ўйинларининг республика финал босқичи якунига қадар яна 4 та мусобақа ўтказилади. Шу боисдан ушбу жадвалда ҳудудлар бир неча марта ўзаро ўрин алмашишлари мумкин.
Эслатиб ўтамиз, финал босқичи якунида жадвалнинг юқори учлигидан ўрин олган ҳудудларнинг спортчи-ёшларига Президент соврини топширилади.