UZ

Сўнгги янгиликлар

14:03Сауль Альварес мутлақ жаҳон чемпионлиги унвонидан маҳрум бўлиши мумкин 0 13:42"Ролан Гаррос". Елена Рибакина ғалаба билан бошлади 0 13:21Шифокорлар Майк Тайсонга рухсат беришадими? 0 13:00Аббосбек Файзуллаев нуфузли нашрнинг йил рамзий терма жамоасидан жой олди 0 12:39UFC 302: кард иштирокчилари, жангларнинг тўлиқ рўйхати 0 12:18Новак Жокович "Ролан Гаррос"даги юришини бошлади 0 11:57Расман! Хабиб Махачевнинг бурчагида бўладими деган саволга унинг ўзи жавоб берди 0 11:36Бугун Ўзбекистон Суперкубоги учун "Пахтакор" ва "Насаф" жамоалари ўзаро ҳисоб-китоб қилади 0 11:15Парвиз Насруллаев ҳам Қозоғистонда жанг қилади 0 10:54Бугун икки боксчимиз Олимпиада лицензион турнирида рингга чиқади 0 10:33Ўзбекистон кубогининг биринчи кунги ғолиб ва совриндорлари + ФОТО 0 10:12Ла Лигада мавсумнинг энг яхши мураббийи аниқланди, у "Реал" ёки "Барселона" устози эмас! 0 09:51Хабиб Нурмагомедов UFC'га қайтиши мумкин 0 09:30"Tour of Bostonliq". Бу сафар Никита Цветков кучлилар қаторида! 0 09:09Фомин Киселякда муваффақиятли старт олди 0

17 июл 09:16
Янгиликлар

Эшкак эшиш

Байдарка ва каноэда эшкак эшиш бўйича Ўзбекистон чемпионати якунланди

Тошкент денгизида 2000-2001 йилларда ва ундан кейин туғилган спортчилар ўртасида байдарка ва каноэда эшкак эшиш бўйича Ўзбекистон чемпионати ниҳоясига етди.

Унда Қорақалпоғистон Республикаси, вилоятлар ва Тошкент шаҳрининг ёш эшкак эшувчилари иштирок этишди. Чемпионат доирасида йигитлар К-1, К-2, К-4, С-1, С-2, С-4, қизлар эса К-1, К-2, К-4 қайиқларда 200, 500, 1000 метр, С-1, С-2 қайиқларида 200, 500 метр масофаларга кураш олиб боришди.

Унга кўра, мусобақа совриндорлари рўйхати қуйидагича кўриниш олди:

200 метр, ўғил болалар, К-1:

1-ўрин – Пекут Антон (42.10)
2-ўрин – Қодирбердиев Ойбек (43.86),
3-ўрин – Рахматалиев Шахбоз (44.24).

200 метр, ўғил болалар, С-1:
1-ўрин – Ли Артур (44.36)
2-ўрин – Денисов Владлен (44.86),
3-ўрин – Ахтамов Комрон (45.28).

200 метр, қизлар, К-1:
1-ўрин – Мишина Дарья (47.13)
2-ўрин – Малахова Камила (47.59),
3-ўрин – Ашрафхонова Сабина (47.84).

200 метр, қизлар, С-1:
1-ўрин – Файзиева Гулбаҳор (50.16),
2-ўрин – Зобкова Илона (51.85),
3-ўрин – Акбарова Мунаввар (54.48).

500 метр, ўғил болалар, К-1:
1-ўрин – Ҳакимжонов Шерзод (1.53.30)
2-ўрин – Пекут Антон (1.53.52),
3-ўрин – Эргашев Махмадилло (1.57.49).

500 метр, ўғил болалар, С-1:
1-ўрин – Ли Артур (2.00.33)
2-ўрин – Денисов Владлен (2.01.92),
3-ўрин – Ахтамов Комрон (2.02.83).

500 метр, қизлар, К-1:
1-ўрин – Малахова Камила (2.13.89),
2-ўрин – Исроилова Зарина (2.14.41),
3-ўрин – Ашрафханова Сабина (2.17.00).

500 метр, қизлар, С-1:
1-ўрин – Файзиева Гулбаҳор (2.25.84),
2-ўрин – Зобкова Илоно (2.31.24),
3-ўрин –Джураева Динара (2.31.52).

1000 метр, ўғил болалар, К-1:
1-ўрин – Пекут Антон (3.57.69)
2-ўрин – Ҳакимжонов Шерзод (3.57.97),
3-ўрин – Ҳайдаров Самандар (4.05.02).

1000 метр, ўғил болалар, С-1:
1-ўрин – Абдуғаффоров Даврон (4.19.52)
2-ўрин – Денисов Владлен (4.21.87),
3-ўрин – Абдурашидов Абдурахим (4.23.38).

1000 метр, қизлар, К-1:
1-ўрин – Мишина Дарья (4.33.51)
2-ўрин – Исраилова Зарина (4.39.32),
3-ўрин – Малахова Камила (4.41.91).

200 метр, ўғил болалар, К-2:
1-ўрин – Пекут Антон, Славгородский Ярослав (38.59),
2-ўрин – Саидакбаров Умид, Ўктамов Рустам (39.68),
3-ўрин – Эргашев Махмадилло, Холиқулов Анвар (40.07).

200 метр, ўғил болалар, С-2 қайиқда:
1-ўрин – Абдурашидов Абдурахим, Улугмуратов Ислом (41.78),
2-ўрин – Ахматов Комрон, Туронов Хумоюн (42.22),
3-ўрин – Мухаммадиев Шохжахон, Хамроқулов Хуршид (42.47).

200 метр, қизлар, К-2:
1-ўрин – Мишина Дарья, Исраилова Зарина (43.72)
2-ўрин – Ивлева Ксения, Ашрафжонова Сабина (44.41),
3-ўрин – Иброхимова Гулжахон, Абдулазизова Сурайё (46.41).

200 метр, қизлар, С-2 қайиқда:
1-ўрин – Зобкова Илона, Джураева Динара (45.30)
2-ўрин – Акбарова Мунаввар, Худойқулова Нилуфар (47.47)
3-ўрин – Рустамова Зарина, Юзленеева Зарина (52.05)

500 метр, ўғил болалар, К-2:
1-ўрин – Пекут Антон, Рахматалиев Шахбоз (1.43.66),
2-ўрин – Собиров Собир, Дадабоев Исабек (1.45.69),
3-ўрин – Тоиров Элмурод, Рустамов Жамол (1.49.30).

500 метр, ўғил болалар, С-2:
1-ўрин – Абдуғаффоров Даврон, Седых Никита (1.55.38),
2-ўрин – Ли Артур, Асатов Исматулла (1.56.22),
3-ўрин – Мухриддинов Хусен, Азаматов Отабек (1.57.23).

500 метр, қизлар, К-2:
1-ўрин – Ивлиева Ксения, Ашрафханова Сабина (2.00.29)
2-ўрин – Исраилова Зарина, Мишина Дарья (2.00.51),
3-ўрин – Розиқова Садоқат, Абдулазизова Сурайё (2.05.55).

500 метр, қизлар, С-2:
1-ўрин – Зобкова Илона, Джураева Динара (2.16.43),
2-ўрин – Акбарова Мунаввар, Акбарова Мафуза (2.17.50),
3-ўрин – Бахтиёрова Санобар, Абдурахмонова Дилшода (2.58.50).

1000 метр, ўғил болалар, К-2:
1-ўрин – Пекут Антон, Рахматалиев Шахбоз (3.43.90),
2-ўрин – Хайдаров Самандар, Саидакбаров Умид (3.45.10),
3-ўрин – Қодибердиев Ойбек, Амрединов Озод (3.47.93).

1000 метр, ўғил болалар, С-2 қайиқда:
1-ўрин – Эргашев Рисхитилло, Мухамадиев Шохжахон (3.57.17),
2-ўрин – Туронов Хумоюн, Ахтамов Камрон (3.58.25),
3-ўрин – Абдуғаффоров Даврон, Седых Никита (4.01.00).

1000 метр, қизлар, К-2:
1-ўрин – Мишина Дарья, Исраилова Зарина (4.13.65)
2-ўрин – Ивлева Ксения, Ашрафхонова Сабина (4.16.67),
3-ўрин – Ибрагимова Гулжахон, Розиқова Садоқат (4.22.79).

Мусобақа Осиё ўйинлари олдидан эшкак эшувчиларимиз учун тайёргарликнинг навбатдаги босқичи вазифасини ўтаб берди.

Рейтинг:    

Фикрлар

< сўнгги янгиликларни кўриш

Olamsport ни Facebook да ўқиш
учун "Yoqdi"ни босинг