Боғдодда бел олиш ва уч кураш бўйича мамлакат чемпионати ўтказилди
Аввал хабар қилганимиздек, жорий йилнинг 11 -14 март кунлари Фарғона вилоятининг Боғдод туманидаги спорт мактабига қарашли марказий ўйингоҳда Бел олиш ва уч кураш бўйича ўсмирлар ва қизлар ўртасида Ўзбекистон чемпионати беллашувлари бўлиб ўтди.
Ўзбекистон Республикаси Ёшлар сиёсати ва спорт вазирлиги ҳамда Ўзбекистон бел олиш ва уч кураш ассоциациясининг йиллик-тақвим режасидаги мазкур мамлакат чемпионатида дастлаб  11-12 март кунлари ўсмирлар ва қизлар ҳамда кичик ўсмирлар ва қизлар ўртасида бел олиш ва уч кураш бўйича  кучлилар аниқланган бўлса, 13-14 март кунлари уч кураш баҳларида  ғолиблар сараланди. Демак, қуйида ғолиб- спортчилар билан танишамиз.
Кичик ўсмирлар
Уч кураш кийимсиз йўналиши:
20 кг. Асилбек Назирхўжаев (Фарғона), 22кг. Акбаршоҳ Жўрақулов (Жиззах), 24кг. Хумоюн Қобилов (Тошкент в.), 26 кг. Эмин Мўминохунов (Тошкент в.), 28 кг. Муҳаммадюсуф Шокиралиев (Жиззах), 30кг. Абдуғани Умаралиев (Фарғона), 33 кг.  Ҳусанжон Умрзоқов (Фарғона), 37 кг. Диёрбек Икромжонов (Тошкент в.), +37 кг. Хондамир Хамроев (Тошкент в.).
Ўсмирлар
50 кг. Озодбек Шахиров (Тошкент ш.), 53 кг. Ҳожиакбар Парпибоев (Фарғона), 56 кг. Зоиджон Каримжонов (Наманган), 59 кг. Хумоюн Мирахматов (Тошкент в.), +59 кг. Асилбек Авазбеков (Андижон).
26 кг.  Шодибек Одилов  (Фарғона), 28кг. Дурбек Муҳаммаджонов (Фарғона), 30 кг. Абдулазиз Ҳотамов (Тошкент в.), 32кг.  Муҳаммадазиз Алижонов (Фарғона), 35 кг. Жаслан Абдуқаюмов (Тошкент в.), 38кг. Жамшид Жалилов  (Тошкент в.), 41кг. Муҳаммадюсуф Содиқов (Андижон), 44 кг. Зикрилло Ортиқалиев (Фарғона), 47 кг. Жавоҳир Турсунбоев (Андижон).
Мусобақа якунида ҳар бир вазн тоифасида кучли учликдан жой олган спортчилар диплом, медал ва эсдалик совғалари билан мукофотланишди.