Чинозда оммавий спорт тадбири ўтказилди
Чиноз туманида спортчи-ўқувчилар иштирокида спортнинг бир қатор турлари бўйича кўргазмали чиқишлар намойиш этилди.
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2017 йил 3 июндаги ”Жисмоний тарбия ва оммавий спортни янада ривожлантириш чора-тадбирлари тўғрисида”ги ПҚ–3031-сонли Қарори ҳамда 2018 йил 20 сентябрь куни Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев раислигида Жисмоний тарбия ва спорт соҳасини ривожлантириш бўйича истиқболдаги муҳим вазифалар тўғрисида ўтказилган йиғилишда белгилаб берилган топшириқлари, шунингдек, давлатимиз раҳбари томонидан илгари сурилган бешта муҳим ташаббуснинг ижросини таъминлаш мақсадида ташкил этилган спорт тадбирида Чиноз туман болалар-ўсмирлар спорт мактаби тарбияланувчилари ўз иқтидорларини кўргазмали чиқишлари намойиш этиб, олқишларга сазовор бўлишди.
Тошкент вилояти  жисмоний тарбия ва спорт бошқармаси, Чиноз туман ҳокимлиги, туман жисмоний тарбия ва спорт бўлими, туман болалар-ўсмирлар спорт мактаби  ҳамкорлигида ташкил этилган мазкур спорт тадибирида бўлими томонидан ташкил этилган тадбирда иштирок этган кўпчилик бугун мамлакатимизда жисмоний тарбия ва спортга, жумладан оммавий спортга қаратилаётган юксак этибор ҳақида, ўтказилаётган ушбу спорт тадбирлари ҳам соғлом турмуш тарзининг тарғиботи ва амалда исботи сифатида кўриш мумкин эканлиги ҳақида таъкидлаб ўтишди. Спортчи болаларнинг кўргазмали чиқишлари маросимга  ўзгача завқ-шавқ бағишлади.