Ўзбекистонда йилнинг энг сўнгги профессионал бокс оқшоми бўлиб ўтди, марказий жангда Фазлиддин Ғоибназаров рингга кўтарилди (Барча натижалар)
"Ҳумо Арена"да йирик бокс кечаси бўлиб ўтди.
Бугун Lift Promotion томонидан уюштирилган бокс кечасида бир қанча қизиқарли жанглар гувоҳига айландик.
Ушбу саҳифа орқали жанглар натижаларидан хабардор бўлишингиз мумкин.
Lift Promotion томонидан уюштирилган жанглар натижалари: (натижалар қорайтирилган ҳолда ёзиб борилган)
Марказий жанг: Биринчи ўрта вазн (69,8 кг): Фазлиддин Ғоибназаров (10-1, 6КО) (Ўзбекистон) - Жамшид Каримов (10-0, 7КО) (Ўзбекистон) (10 раундлик очколар ҳисобига кўра)
Co main event: Биринчи яримўрта вазн (63,5 кг): Ованнес Бачков (3-0, 2КО) (Арманистон) - Маркос Гонсалес Барраза (22-2, 11КО) WBА Intercontinental камари учун жанг (Маркос Гонсалес Барраза иккинчи раунддан сўнг жангни давом эттиришдан бош тортди)
Иккинчи ярименгил вазн (58,9 кг): Жоно Керрол (22-2-1, 7КО) (Ирландия) - Жеймс Чережи (18-2, 7КО) (Руминия) (Очколар ҳисобига кўра)
63 кгда ўтказилаётган мусобақа ярим финаллари:
Биринчи яримўрта вазн (63,5 кг, 7 раунд). Мужибулло Турсунов (1-0-0) - Шоҳруҳбек Кенжаев (1-0-0) (Кенжаев жароҳати сабаб жангни давом эттира олмади)
Биринчи яримўрта вазн (63,5 кг, 7 раунд). Фарруҳ Арслонов (Ўзбекистон, 3-0-0;1КО) - Нурим Дилшад (Қозоғистон, 5-0-0;3КО) (Очколар ҳисобига кўра)
Енгил вазн (60 кг, 6 раунд). Ион Костин (Руминия, 9-3-2;4КО) - Александру Ионита (Руминия, 7-16-1;5КО) (Техник нокаут)
72.5 кг вазн тоифасидаги саралаш жанглари:
Ўрта вазн (72,57 кг, 6 раунд). Асилбек Ваҳобов (Ўзбекистон, дебют) - Ислом Мўминов (Ўзбекистон, 3-0-1;2КО) (Техник нокаут, биринчи раунд)
Ўрта вазн (72,57 кг, 6 раунд). Анвар Турапов (Ўзбекистон, 7-1-0;6КО) - Асан Маҳмудов (Қозоғистон, дебют) (Очколар ҳисобига кўра)
Ўрта вазн (72,57 кг, 6 раунд). Довуд Маҳкамов (Тожикистон, 0-1-0) - Суҳроб Қаюмов (Ўзбекистон, дебют) (Техник нокаут)
Ўрта вазн (72,57 кг, 6 раунд). Жакипбек уулу Жаркинбек (Қирғизистон, дебют) - Берекет Таиров (Қозоғистон, дебют) (Техник нокаут).