Пойтахтимизда ҳам катта спорт байрами бўлиб ўтди
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2020 йил 30 октябрдаги «Соғлом турмуш тарзини кенг татбиқ этиш ва оммавий спортни янада ривожлантириш чора-тадбирлари тўғрисида»ги ПФ–6099-сонли фармони ижросини таъминлаш мақсадида Тошкент шаҳрида ҳам қатор ишлар амалга оширилмоқда.
Жумладан, Шайхонтоҳур тумани ҳокимлиги, туман жисмоний тарбия ва спорт бўлими, халқ таълими, мактабгача таълим бўлими ва туман маданият бўлимлари билан ҳамкорликда ёшлари ўртасида спортнинг гимнастрада тури бўйича оммавий спорт тадбири ўтказилди.
Ушбу тадбирда тумандаги умумтаълим мактаби ўқувчилари, мактабгача таълим муассаса тарбияланувчилари ҳамда МФЙдаги фаол хотин-қизлар иштирок этишди.
Мусобақа якунларига кўра муносиб иштирок этганлар ташкилотчилар томонидан «Ҳоким кубоги», диплом, медаль ҳамда қимматбаҳо совғалар билан тақдирланди.