O'zbekiston va Tojikiston kriket federaciyalari o'rtasida memorandum imzolandi
O'zbekiston kriket federaciyasi tomonidan kriket sport turini keng ko'lamda rivojlantirish borasidagi ishlar jadallik bilan amalga oshirilmoqda.
Xususan, markaziy Osiyoda kriket bo'yicha hamkorlikni keng yo'lga qo'yishni maqsad qilgan O'zbekiston kriket federaciyasi Tojikiston kriket federaciyasiga taklif yo'llagan edi. Ushbu taklifaga ko'ra, 8 fevral kuni Tojikiston kriket federaciyasi prezidenti Najibullohi Ro'zi Toshkent shahriga etib keldi. Federaciya masullari tomonidan munosib kutib olingan mehmon dastlab O'zbekiston kriket federaciyasi raisi Aziz Mixliev hamrohligida  O'KF tomonidan bunyod etilayotgan kriket stadioni bilan yaqindan tanishdi.
SHuningdek, Najibullohi Ro'zi poytaxtimizning Yunusobod tumanida joylashgan kriket akademiyasini ham borib ko'rdi va mamlakatimizda jismoniy tarbiya va sport sohasiga va albatta kriket sport turining tez fursatlarda rivojlanish bosqichiga o'tganligini havas bilan etirof etdi. Bugun 10 fevral kuni esa O'zbekiston  kriket federaciyasida federaciya raisi Aziz Mixliev hamda Tojikiston kriket federaciyasi raisi Najibillohi Ro'zi o'rtasida ikki tomonlama hamkorlikni rivojlantirishga qaratilgan memorandum imzolandi. Ushbu imzolangan hujjatga ko'ra, endilikda har ikkala mamlakat kriketchilari o'rtasida xalqaro kriket kengashi (ICC) tomonidan tasis etilgan uch bosqichli xalqaro musobaqalarni o'zaro hamkorlikda o'tkazishadi va bu bilan har ikkala federaciyalar xalqaro kriket kengashi (ICC) talablarini bajarib borishgan bo'ladi. Memorandumga muvofiq, joriy yilning may oyida Tojikistonning  kriket bo'yicha erkaklar va ayollardan iborat terma jamoalari Toshkentga tashrif buyurishadi va ilk bor  mamlakatimizning kriket bo'yicha terma jamoalari bilan o'zaro bellashishadi.