Toshkentda Velosiped sayli o'tkazildi
Teglar :  VelosportToshkent
Kecha O'zbekiston Milliy Olimpiya qo'mitasi hamda O'zbekiston velosiped sporti federaciyasi hamkorligida Toshkent shahridagi Paxtakor markaziy stadionida havaskor velosipedchilar, velosiped ixlosmandlari ishtirokida “Velosipedchilar sayli” bo'lib o'tdi.
Ushbu tadbir ishtirokchilariga velosipedlardan bepul foydalanish imkoniyati yaratib berildi.
O'zbekiston velosiped sporti Federaciyasi tomonidan professional velosipedlar, sport anjomlari, sport formalari, sportchilarni quvvatlantiruvchi vositalar va oziqalar ko'rgazmasi o'tkazildi. Mazkur ko'rgazmada terma jamoa murabbiylari, mutaxassislar va taniqli sportchilar tomonidan mahorat darsalari ham olib borildi.
Ishtirokchilar uchun qiziqarli velosiped musobaqalari va o'yinlari tashkil etildi.
Ushbu tadbir davomida havaskor velosipedchilar soni juda ko'pligiga amin bo'ldik. Ishtirokchilarning qiziqishlari va ular tomonidan bildirilgan ijobiy fikrlarni inobatga olib, O'zbekiston velosiped sporti federaciyasi “Velosipedchilar sayli”ni doimiy ravishda o'tkazishni o'z oldiga maqsad qilib qo'ydi. SHuningdek, federaciya velosipedlar sonini oshirishga va yana ko'plab xavaskorlarni qamrab olishga vada beradi.