Мадримов, Батуров ва бошқалар давлат мукофоти билан тақдирланишди
Жисмоний тарбия ва спорт соҳаси вакилларидан 7 нафари “Мард ўғлон“ давлат мукофоти билан тақдирланди.
Бу ҳақида Жисмоний тарбия ва спорт вазирлиги матбуот хизмати хабар берди. 2019 йил 28 июнь куни Ўзбекистон Республикаси Президентининг “Мардўғлон” давлат мукофоти билан тақдирлаш тўғрисида”ги қарори қабул қилинди.
Қарор билан фан, таълим, тиббиёт, маданият, адабиёт, санъат, спорт ва бошқа соҳаларда фаолиятида эришган алоҳида ютуқлари учун 28 нафар иқтидорли йигит “Мард ўғлон” давлат мукофоти билан тақдирланди.
Қувонарлиси, тақдирланганлар орасида спортчи ва мураббийлар ҳам бор. Булар:
1. Раджапов Алишер Мухадинович – Нукус спорт коллежининг 3-босқич ўқувчиси (Қорақалпоғистон Республикаси)
2. Батуров Бобо-Усмон Шамсутдин ўғли – Пахтакор туманидаги болалар ва ўсмирлар спорт мактабининг бокс бўйича мураббийи (Жиззах вилояти)
3. Абдумуталов Муҳаммадсиддиқ Қаҳрамонжон ўғли – Косонсой туманидаги болалар ва ўсмирлар спорт мактабининг каратэ бўйича мураббийи (Наманган вилояти)
4. Узбеков Лазизхон Хомидхон ўғли – Самарқанд ихтисослаштирилган олимпия захиралари мактаб-интернатининг 3-босқич ўқувчиси (Самарқанд вилояти)
5. Қурбонов Жавоҳир Абдумалик ўғли – Сирдарё туманидаги болалар ва ўсмирлар спорт мактабининг оғир атлетика бўйича мураббийи (Сирдарё вилояти)
6. Холмурзаев Шахбоз Ибрагим ўғли – Ўзбекистон давлат жисмоний тарбия ва спорт университетининг 4-босқич талабаси (Тошкент вилояти)
7. Евдокимов Данил Александрович – Чирчиқ ихтисослаштирилган олимпия захиралари мактаб-интернатининг 3-босқич ўқувчиси (Тошкент шаҳри)
8. Мадримов Исраил Модраҳимович - Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазирлигининг қоровул қўшинлари ходими (Хоразм вилояти)