Ўзбекистон қиличбозлик федерациясининг навбатдан ташқари Конференцияси ўтказилди
27 ноябрь куни Тошкент шаҳрида Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитасининг мажлислар залида Ўзбекистон қиличбозлик федерациясининг навбатдан ташқари Конференцияси бўлиб ўтди.
Мажлисда Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Бош котиби Касимов Ойбек Омилович, Ўзбекистон Республикаси Жисмоний тарбия ва спорт давлат қўмитасининг биринчи раис ўринбосари Джураев Искандар Тухтамуродович, Ўзбекистон қиличбозлик федерацияси раиси Шаабдурахманов Рустам Мавзурович, федерация Бош котиби Ибрагимов Хумоюн Дилмуродович шунингдек Миллий Олимпия қўмитасининг мутассади вакиллари, Қиличбозлик федерациясининг вилоят бўлимлари рахбар ходимлари, тренерлари ҳамда федерациянинг ҳодимлари иштирок этдилар.
Ушбу конференцияда федерацияни ривожлантиришга таълуқли қатор масалалар кўриб чиқилди.
Федерациянинг вилоят бўлимларига бориб текширувлар ўтказилгани, ҳозирги кунда уларни керакли миқдорда спорт инвентарь жихозлари билан таъминлангани шу билан бирга федерациянинг вилоят бўлимларини ривожлантириш бўйича таклифлар тўғрисида мажлис иштирокчиларига маълумотлар бериб ўтилди.
Федерация уставинининг янги тахририни тасдиқлаш, федерацияга янги раис ўринбосари тайинлаш, федерациянинг Ижро қўмита аъзолари таркибини сайлаш, 2018 йилда ўтказиладиган Осиё ва Олимпия ўйинларига спортчиларни тайёрлаш,  федерациянинг янги структурасини тасдиқлаш, федерациянинг вилоят бўлимларини ривожлантириш ва бошқа масалалар шулар жумласидан.
Ўзбекистон қиличбозлик федерациясининг раис ўринбосари этиб, 1974 йил Тошкент шаҳрида туғилган федерациянинг Тошкент шаҳри Бош котиби лавозимида ишлаган  Миржалилов Мирафзал Амонович тайинланди.
Федерацияда янги бўлимлар ташкил этилди. Федерация уставининг янги тахририни мажлис иштирокчилари тасдиқлаб, ҳозирги кунда Ўзбекистон Адлия Вазирлиги томонидан тасдиқланиши учун тайёрланмоқда.