Спортимиз мутасаддилари Доҳада дзюдочиларимиз билан учрашишди + ФОТО
Хабарингиз бор, кечадан Қатар пойтахти Доҳа шаҳрида дзюдо бўйича катталар ўртасидаги жаҳон чемпионати бошланди.
Ҳисоб бўйича 36-жаҳон чемпионатининг илк куни терма жамоамиз аъзоси Дилшодбек Баратов финалга қадар мағлубиятсиз етиб бориб, кумуш медаль ҳамда Париж-2024 Олимпиадаси йўлидаги қимматли 1400 рейтинг очкосини қўлга киритди.
Эътиборга молик жиҳати шундаки, дзюдочиларимизни қўллаб-қувватлаш учун Қатар пойтахтига спортимиз мутасаддилари - Ёшлар сиёсати ва спорт вазири Адҳам Икрамов, Осиё Олимпия Кенгаши вице-президенти Отабек Умаров, Ўзбекистон Миллий олимпия қўмитаси Бош котиби Ойбек Касимов ва Ўзбекистон Паралимпия қўмитаси раиси Мухторхон Ташходжаев, МОҚ раиси зринбосари, мамлакат дзюдо федерацияси раиси Азизжон Камилов етиб боришди.
Улар илк кунги финал беллашувлари якунида дзюдочиларимиз жойлашган меҳмонхонага ташриф буюриб, улар билан дилдан суҳбатлашишди, бўлажак муросасиз баҳсларда омад тилашди.
Умид қиламизки, спортимиз мутасаддилари томонидан берилган кечаги кучли мотивация дзюдочиларимизни ғалабалар сари янада руҳлантиради.