Тошкент вилоятида оммавий спорт тадбирлари давом этмоқда
Президентимиз томонидан илгари сурилаётган 5 та муҳим ташаббуснинг иккинчи йўналиши доирасида аҳолини барча қатламларини доимий равишда жисмоний тарбия ва спортга кенг жалб қилиш борасида кўплаб ишлар амалга оширилмоқда.
Республикамизнинг барча ҳудудларида бўлгани каби Тошкент вилоятининг Олмалиқ шаҳрида ҳам мунтазам равишда корхона-ташкилот ходимлари ва аҳолининг барча қатламларини соғлом турмуш тарзига чорловчи оммавий спорт тадбирлари ташкил этиб келинмоқда.
Яна бир шундай тадбирлардан бири ОКМК спорт мажмуасида ўтказилди. Бадантарбия ва пиёда юриш бўйича ўтказилган машғулотларда комбинатнинг барча корхона ва ташкилотларидан кўнгиллилар сифатида иштирок этганлар сони 500 нафарга яқин бўлди.
Таъкидлаш жоизки, бугунги пандемия шароитига қарамасдан тадбир карантин тартибларига риоя этган ҳолда ташкил этилди. Бу эса ишчи-ходимлар саломатлигини янада мустаҳкамлашда ниҳоятда муҳим аҳамият касб этади.