Халқаро Баҳодирлар ўйинлари федерацияси президенти Тошкентга келди
Шу кунларда Халқаро Баҳодирлар ўйинлари федерацияси (WSF) президенти Владимир Бурдун бошчилишидаги дедегация юртимизда меҳмон бўлиб турибди.
Кеча Ўзбекистон Республикаси Спорт вазири ўринбосари Шахрилло Маҳмудов Владимир Бурдун, WSF Бош котиби Владислав Редкин Ўзбекистон Баҳодирлар ўйинлари ва тош кўтариш федерацияси раиси Воҳиддин Нажмидинов билан учрашди.
Бурдун суҳбат жараёнида Ўзбекистонда ўтказиладиган ҳар бир мусобақага юқори даражада тайёргарлик кўрилишини эътироф этиб, ўзбекистонлик спортчилар мазкур мусобақаларда юқори натижалар кўрсата олганлиги таҳсинга лойиқлигини айтиб ўтди.
Шунингдек, мулоқот давомида масъуллар томонидан 2025 йилнинг апрель ойида Андижон вилоятининг Хонобод шаҳрида ёшлар ўртасида ўтказиладиган нуфузли мусобақаларга тайёргарлик ҳолати, келгуси ҳамкорлик истиқболлари хусусида фикр алмашишди.