Sardobada katta sport bayrami tashkil etildi
Sport tadbirlarida 300 nafardan ortiq ishtirokchilar g'oliblik uchun o'zaro bellashdi.
O'zbekiston Respublikasi Prezidentining «Yoshlar kuni»ga bag'ishlangan bayram tadbiridagi maruzalari, eng muhim fikr va tashabbuslaridan kelib chiqqan holda Sirdaryo viloyati Sportni rivojlantirish bosh boshqarmasi hamda Sardoba tumani hokimligi hamkorligida chekka hududlarda yoshlarni jismoniy tarbiya va ommaviy sportga jalb etish hamda ularning bandligini taminlagan holda bo'sh vaqtlarini mazmunli tashkil etish maqsadida aholining keng qatlami, shu jumladan yoshlar o'rtasida sportning tosh ko'tarish, armrestling, shaxmat-shashka va ommaviy yugurish marafoni sport tadbirlari erta tongdan tumanning «Yurtdosh» mahallasidan start berildi.
Ushbu ommaviy musobaqada aholining 7 yoshdan 70 yoshgacha bo'lgan qatlamlari «Do'stlik» mahallasida joylashgan finish chizig'iga qadar masofani bosib o'tdi.
Sport tadbirlarida 300 nafardan ortiq ishtirokchilar g'oliblik uchun o'zaro bellashdi. Natijalarga ko'ra:
SHaxmat sport turida: