Sirdaryoda "Yoshlar oyligi" doirasida musobaqalar o'tkazildi
O'zbekiston Respublikasi Jismoniy tarbiya va sport vazirining 2020 yil 8 iyundagi "Yoshlar oyligini respublikamizning barcha hududlarida yuqori saviyada tashkil etish va o'tkazish to'g'risida”gi 677-sonli buyrug'i ijrosini taminlash maqsadida Sirdaryo viloyati Jismoniy tarbiya va sport boshqarmasi tomonidan qator ishlar amalga oshirilmoqda.
Jumladan, boshqarma tasarrufidagi sport talim muassasalari tarbiyalanuvchilari o'rtasida sport musobaqalari bo'lib o'tmoqda.
Musobaqalar sportning stol tennisi, badiiy gimnastika va engil atletika turlari bo'yicha tashkil etildi. Tadbirda yosh sportchilar o'z mahoratlarni namoyish etishdi hamda tadbirda munosib ishtirok etgan yoshlar tashkilotchilar tomonidan taqdirlandi.
Takidlash joiz, mazkur sport musobaqalari Respublika maxsus komissiyasi qarori hamda Jismoniy tarbiya va sport vazirining tegishli buyrug'ida belgilab berilgan sanitariya qoidalari va meyorlari talablari asosida, ishtirokchilar orasida ijtimoiy masofa saqlangan holda, tibbiyot niqoblarida hamda ishtirokchilar soni cheklangan (30 nafardan oshmagan) tarzda tashkil etildi.