Афғонистон стол тенниси терма жамоаси Тошкентда ўқув-машғулот йиғини бошлади
Мамлакатимизда аҳоли ўртасида стол теннисини янада оммалаштириш, ёшларни мазкур спорт тури билан шуғулланишлари учун кенг имкониятлар яратиш мақсадида бир қатор самарали ишлар олиб борилмоқда.
Бу улкан эътибор натижасида халқаро майдонда юрт шарафини муносиб ҳимоя қиладиган спортчилар сафи тобора кенгаймоқда.
Стол теннисчиларимизнинг қайд этаётган юқори натижалари, мураббийларимизнинг юксак тажрибалари бугун Марказий Осиё давлатларининг доимий эътиборида. Сўнгги йилларда юртимизда чет давлатлари таклифига биноан стол тенниси бўйича кўплаб ўқув-машғулот йиғинлари ўтказилмоқда. Ушбу йиғинлар ҳар икки давлат спортчиларининг халқаро турнирларда шоҳсупага кўтарилишига мухим дастурил амал бўлмоқда.
Айни кунларда пойтахтимиздаги Ўзбекистон стол тенниси федерацияси базасида Афғонистон стол тенниси терма жамоаси аъзолари ўқув-машғулот йиғинини ўтказмоқда. 12 кун давом этадиган мазкур йиғинда ҳар икки терма жамоа вакиллари жисмоний ҳолатни яхшиловчи, техник ва тактик машғулотларни ўтказади. Машҳулотлар ҳар куни икки маҳал давом этади.