Фомин камбэк эвазига Тбилиси "Челленжер" асосий тўрига чиқди
Грузия пойтахти Тбилиси шаҳрида теннис бўйича "Челленжер" туркумига кирувчи турнир бўлиб ўтмоқда.
Мусобақанинг саралаш баҳсларида ҳамюртимиз Сергей Фоминнинг ҳам иштирок этаётгани ҳақида хабар берган эдик. Мамлакатимизнинг иккинчи ракеткаси саралашнинг 1/2 финалида грециялик машҳур теннисчи Стефанос Циципаснинг укаси Павлос Циципасни 6/3, 7/5 ҳисобида мағлубиятга учратганди.
Фомин бироз аввал якунига етган саралашнинг финал баҳсида россиялик Семен Панкинни камбэк эвазига таслим этди. Биринчи сетни 2/6 ҳисобида бой берган ҳамюртимиз иккинчи сетни тай-брекда ўз фойдасига ҳал қилди - 7/6(3). Учинчи ҳал қилувчи сетда тажриба ўз сўзини айтди - 6/2. Иккинчи сет ўрталарида ёмғир сабаб учрашув бир неча дақиқага тўхтаб қолганди.
Таққослаш учун, Фомин ATP рейтингида 462, Циципас 1127, Панкин эса роппа-роса 900-поғонадан жой олган. Бугунги учрашув давомида Фомин 12 та, рақиби эса 5 та  эйс зарбасини амалга оширган. Иккала теннисчи ҳам 4 тадан қўшхатога йўл қўйди.