Қўл жанги. Қуролли кучлар ходимларининг очиқ чемпионати ўтказилади
“Ўзбекистон Республикаси Қуролли Кучлари ташкил этилганлигининг 27 йиллиги ҳамда Ватан ҳимоячилари кунини нишонлашга тайёргарлик кўриш ва ўтказиш чора-тадбирлари тўғрисида”ги Ўзбекистон Республикаси Президентининг фармойиши ижросини таъминлаш мақсадида 2019 йил 4-5 январь кунлари қўл жанги бўйича Қуролли кучлар очиқ чемпионати ўтказилади.
Унда мамлакатимиз Қуролли кучлари тизимидаги саккиз жамоа, яъни Мудофаа, Ички ишлар вазирликлари, Давлат хавфсизлик хизмати, Давлат божхона қўмитаси, Фавқулодда вазиятлар вазирлиги, Миллий гвардия, Миллий гвардия тасарруфидаги “Динамо” жисмоний тарбия ва спорт жамияти ходимлари ғолиблик учун баҳс олиб боришади.
қўл жанги.jpg
Пойтахтимиздаги “Ўзбекистон” спорт-соғломлаштириш мажмуаси мезбонлик қиладиган мусобақа 7та (-65 кг., -70 кг., - 75 кг., - 80 кг., - 85 кг., - 90 кг., ҳамда 90 кг.дан юқори) вазн тоифасида ташкил этилади.
Ушбу мусобақани ўтказишдан мақсад, мамлакатимиз Қуролли кучлари тизимида фаолият олиб бораётган ишчи-ходимларнинг жисмоний тайёргарлигини кўздан кечириш.
қўл жанги-1.jpg
Таъкидлаш керак, 5 январь куни соат 16.00да бошланадиган финал жанглари миллий эстрадамиз юлдузлари иштирокидаги концерт дастури билан ҳамоҳангликда томошабинларга бир олам қувонч улашишига шубҳа йўқ.