Спортчиларнинг машғулотлар жараёни онлайн тарзда давом эттирилмоқда
Хабарингиз бор, 2020 йил 10 июлдан бошлаб 1 августга қадар республика миқёсида спорт заллари, фитнес клуб, тренажёр ва бассейнлар фаолияти тўхтатилди.
Шу муносабат билан, спортчилар томонидан олиб борилаётган машғулотлар жараёни онлайн тарзда давом эттирилмоқда.
Спортчилар учун ташкил этиладиган барча ўқув-машғулот йиғинлари расман 10 июлдан вақтинча тўхтатилди. Аммо, спортчиларимиз уй шароитида машғулотларини давом эттирмоқда. Уларнинг машғулотларни олиб бориш жараёни мунтазам мониторинг қилинмоқда.
Республика махсус комиссияси томонидан машғулотларга тўла қайтиш бўйича қарор эълон қилингунга қадар спортчиларимиз уйларида индивидуал режа асосида машғулотларни мураббийлар томонидан ишлаб чиқилган кунлик тайёргарлик режалари асосида олиб борадилар.
Бундан ташқари мураббийлар томонидан масофали машғулотлар жараёнида вазиятдан келиб чиққан ҳолда спортчиларнинг индивидуал ҳолатига қараб керакли маслаҳатлар бериб борилиши таъминланади.