UZ

Сўнгги янгиликлар

04 фев 11:41
Янгиликлар

Дзюдо

Уч давлат, 414 иштирокчи қатнашган турнирда ғолиблар маълум ФОТО

Пойтахтимизда дзюдо бўйича Николай Қўлдошев хотирасига бағишланган халқаро турнир бўлиб ўтди.

Ўз тарихида юбилей - 10-маротаба ташкил этилган ушбу мусобақада 1999-2000 йилларда таваллуд топган юртимиз дзюдочиларидан ташқари қўшни Қозоғистон ва Тожикистондан келган жами 414 нафар спортчи медаллар жамланмаси учун баҳс олиб борди. Улардан 50 нафардан зиёдини қизлар ташкил этди. 

Қуйида ўғил болалар ўртасида 8 вазн тоифасида ўтказилган мусобақа ғолиб ва совриндорлари билан танишиб олишингиз мумкин.  

-55 кг

1. Тимур Абишев (Тошкент шаҳри) – олтин  

2. Беҳрузбек Ҳамидов (Тошкент шаҳри) – кумуш

3. Жамол Хомидов (Навоий) – бронза 

3. Худойшукур Исмоилов (Хоразм) – бронза 

-60 кг  

1. Аскат Ануарбек (Қозоғистон)

2. Е.Сулеймен (Қозоғистон)

3. Диёрбек Ботиров (Қашқадарё)

3. Шаҳзод Давронов (Самарқанд)


-66 кг

1. Н.Салимбаев (Қозоғистон)

2. Вагиф Ибодов (Самарқанд)

3. Бекзод Тўраев (Тошкент вилояти)

3. Асадбек Шаропов (Бухоро) 

-73 кг 

1. Азизбек Авазмуродов (Тошкент шаҳри)

2. Дилшодбек Юлдашев (Тошкент шаҳри)  

3. Жавоҳирбек Сапаров (Тошкент вилояти)

3. Санжар Баҳромов (Тошкент шаҳри)


-81 кг 

1. Жалолиддин Қурбонмуродов (Қашқадарё)

2. Муҳаммаджон Муҳаммедов (Самарқанд)

3. Н.Ортай (Қозоғистон)

3. Асадбек Афғонов (Самарқанд)

-90 кг 

1. Музаффарбек Тўрабоев (Тошкент шаҳри)

2. Сардорбек Ҳасанов (Тошкент шаҳри)

3. Беҳзод Ашуров (Сурхондарё)

3. Олимжон Ўролов (Қашқадарё)


-100 кг 

1. И.Ералиев (Қозоғистон)

2. Руфат Худаков (Тошкент шаҳри)

3. Темирхон Ибраев (Тошкент вилояти)

3. Шахзод Суннатов (Самарқанд)


+100 кг

1. Жамшид Бахтиёров (Тошкент вилояти)

2. Шохруҳхон Бахтиёров (Тошкент шаҳри)

3. Озод Ўринбоев (Тошкент шаҳри)  

3. Амиршоҳ Раҳмонов (Тошкент шаҳри)

Қизлар ўртасидаги баҳсларда 7та вазн тоифасида ғолиб ва совриндорлар аниқланди. Энг кам иштирокчи -78 кг вазнда қайд этилди. Икки курашчи қанташган ушбу вазн тоифасида жиззахлик Шохиста Анорова қозоғистонлик рақибаси Венера Тамабекни 10:0 ҳисобида мағлуб этиб, чемпион бўлди. 

Қуйида қизлар ўртасида 7 вазн тоифасида ўтказилган мусобақа ғолиб ва совриндорлари билан танишиб олишингиз мумкин.  

-48 кг 

1. Маржона Салоҳитдинова (Сурхондарё) – олтин 

2. Нодира Абдуқаюмова (Тошкент шаҳри) – кумуш 

3. Шодия Раҳимова (Хоразм) – бронза 


-52 кг

1. Сита Кадамбаева (Хоразм)

2. Зарнигор Раҳмиддинова (Фарғона)

3. Кимё Марасулова (Тошкент шаҳри)

3. Назим Алменова (Қозоғистон)


-57 кг

1. Нилуфар Эрмагамбетова (Қорақалпоғистон)

2. Феруза Усмонова (Тошкент шаҳри)

3. Ақмарал Эрназар (Қозоғистон)

3. Ҳилола Қўлдошева (Хоразм)


-63 кг

1. Мафтуна Рўзимова (Хоразм)

2. Зуҳра Суюнова (Навоий)

3. Индира Елмуратова (Қорақалпоғистон)

3. Нафиса Шерипбаева (Хоразм)

-70 кг 

1. Шоҳиста Назарова (Сурхондарё)

2. Малика Ўролова (Тошкент шаҳри)

2. Мамлакат Султонова (Хоразм)


-78 кг

1. Шоҳиста Анорова (Жиззах)

2. Венера Тамабек (Қозоғистон)


+78 кг 

1. Рината Илматова (Сурхондарё)

2. Дилноза Камолова (Тошкент шаҳри)

3. Жамила Тўрабоева (Сурхондарё)

Рейтинг:    

Фикрлар

< сўнгги янгиликларни кўриш

Olamsport ни Facebook да ўқиш
учун "Yoqdi"ни босинг