Отабек Умаров иштирокидаги ММА ассоциацияси йиғилиши ҳақида батафсил + ФОТО
Аввал хабар берганимиздек, Отабек Умаров Ўзбекистон ММА ассоциацияси ҳамда Ўзбекистон триатлон федерацияси раҳбари лавозимидан кетган эди.
Отабек Умаров 14 август куни асосий иш фаолиятига кўпроқ эътибор қаратиш мақсадида ушбу лавозимларни тарк этганди. Унинг ўрнига Триатлон федерациясига Хавфсизлик кенгаши котиби Виктор Маҳмудов, MMA ассоциациясига эса Мудофаа вазири Баҳодир Қурбонов раис этиб сайланган эди.
Шундан сўнг ижтимоий тармоқларда бир неча нафар аралаш жанг санъати усталарининг видеомурожаати тарқалди. Унда спортчилар Отабек Умаровдан ассоциация раҳбарлигини тарк этмасликни сўрашган эди.
Шу муносабат билан кеча Ўзбекистон Миллий олимпия қўмитасида йиғилиш бўлиб ўтди. Унда Отабек Умаров, MMA ассоциациясининг янги президенти Баҳодир Қурбонов, спортчилар, мураббийлар иштирок этди.
Учрашувда Отабек Умаров 14 августдаги интервьюсида ҳам таъкидлаб ўтганидек, Ўзбекистонда MMA спорти ривожини ва ассоциация фаолиятини қўллаб-қувватлашда давом этишини айтиб, жамоа ўз олдига қўйган мақсадларига Баҳодир Қурбонов раҳбарлигида эриша олишига ишонч билдирган.
Хабар қилинишича, MMA ассоциацияси раҳбариятида ўзгариш рўй бермаган – биринчи вице-президент сифатида Шерзод Ташматов, вице-президент лавозимида Мурод Хонтўраев, ижрочи директор сифатида Зафар Қаҳрамонов фаолият олиб боради.