Азиз Абдуҳакимов қишки Олимпия ўйинлари иштирокчиси билан видеомулоқот қилди
Спортчимиз тоғ чанғисининг слалом ва гигант слалом йўналишларидаги мусобақаларда қатнашади. Ҳамюртимиз қишки Олимпия ўйинларига муносиб тайёргарлик кўриш мақсадида шу йилнинг 6 январида Италияга жўнаб кетганди. Шу кунларда у Италиянинг Брунико шаҳри яқинидаги Мангуелфо қишлоғида италиялик тренер Маттиа Ганесси раҳбарлигида машғулот олиб бормоқда.
Ўзбекистон Республикаси Бош вазирининг ўринбосари – Туризм ва спорт вазири Азиз Абдуҳакимов куни кеча спортчимиз билан онлайн видеомулоқот ўтказди. Видеомулоқот аввалида вазир спортчимизнинг саломатлиги ва бўлажак мусобақага тайёргарлик жараёни, қолаверса яратилган шарт-шароитлар ҳақида сўради.
Шунингдек, бўлажак қишки Олимпия ўйинларида Комилжон Тўхтаевга омад тилаган ҳолда унинг ортида аввало Президентимиз, яқинлари, қолаверса кўп миллионлик юртдошларимиз турганлигини таъкидлаб, ундан барча ижобий натижа кутаётганлигини айтиб ўтди.
Видеомулоқотда вазир Тошкент вилоятининг Бўстонлиқ туманида Спортнинг қишки ва экстремал спорт турларига ихтисослашган мактаб-интернат ташкил этилаётганини айтиб ўтди ҳамда Комилжон Тўхтаевни мазкур таълим даргоҳи фаолиятини йўлга қўйишда ўз амалий таклифлари ва маслаҳатлари билан фаол иштирок этишга чақирди.