Фарғона вилояти бўйлаб «яшил» ҳудудларда спорт фаолияти қандай йўлга қўйилган?
Мамлакатимизнинг «яшил» тоифадаги ҳудудларда аҳоли ва ёшларни спортга жалб қилиш, спорт секциялари фаолиятини қайта тиклаш ва ривожлантириш борасида қатор ишлар амалга оширилмоқда.
Жумладан, Фарғона вилояти бўйлаб бадантарбия машғулотлари, спорт мусобақалари ва ёш спортчиларнинг спорт тўгараклардаги иштироки фаоллик билан йўлга қўйилди.
Ўзбекистон, Бувайда, Данғара, Учкўприк, Қува, Боғдод туманларида ва Марғилон шаҳридаги спорт иншоотларида енгил атлетика, бадминтон спорт турлари бўйича ёш спортчилар ва маҳаллий ёшлар ўртасида турли кўнгил очар спорт тадбирлари ва мусобақалар ташкил этилмоқда.
«Яшил» тоифага кирувчи ҳудудлардаги барча спорт таълим муассасаларида ёш спортчиларнинг машғулотлар ўтказишига рухсат берилган. Бунда карантин талабларига тўлиқ риоя этилаяпти.
Шунингдек, ҳудудларда маҳаллий аҳолини спортга жалб этиш борасида масофани сақлаган ҳолда бадантарбия машғулотлари ҳам ташкил этилмоқда.