"Ҳумо" "Арлан" жамоасини Қозоғистон чемпионига айлантирган мутахассисни бош мураббий сифатида эълон қилди
Тошкентнинг "Ҳумо" хоккей клубида янги бош мураббий фаолият юритади.
Жамоани янги мавсумда Қозоғистоннинг Кокшетау шаҳри жамоаси - "Арлан"нинг собиқ мураббийи Дмитрий Катаев бошқаради. У ўтган йили "Арлан" билан Қозоғистон Про Хоккей Лигасида ғолиб бўлган эди.
Мураббий "Ҳумо" мухлисларига мурожаат қилди: "Мен "Ҳумо" хоккей клубининг барча мухлисларини қарши олмоқчиман. Бундай илиқ ва дўстона муҳит ҳукм сурадиган ушбу ажойиб шаҳарда эканимдан жуда хурсандман. Сизга ушбу мавсумда қизиқарли ва ҳаяжонли ўйинларни ваъда қиламиз.
Бизнинг жамоамиз сизга қувонч ва ғалаба қозониш учун тезкор, фаол ва ҳужумкор хоккей ўйинларини намойиш этади. Биз энг яхши фазилатларимизни намойиш этишга ва муз устида сўнгги сониягача курашишга тайёрмиз.
Биз биринчи ўйинни ўз майдонимизда ўйнашни сабрсизлик билан кутмоқдамиз. Биз сизнинг қўллаб-қувватлашингизга ва биргаликда янги марраларни забт этишимиз ва катта ютуқларга эришишимиз мумкинлигига ишонамиз".
Шунингдек, жамоа матбуот хизмати "Ҳумо"ни аввалги бош мураббий Евгений Попихин, бош менежер Юрий Опульскис, бош мураббий ассистенти Андрей Никишов ва дарвозабонлар мураббийи Роман Кривомазов тарк этганини хабар қилди.