UZ

Сўнгги янгиликлар

10:20Шарапова 1,5 йиллик дисквалификациядан кейин кортга қайтди 0 09:50Фантастик ўйинда "Боруссия" "Бавария"дан устун келди ва финалга чиқди0 09:20Бугун Нигина Қаршида 1/2 финал чиптаси учун курашади0 08:45"Барселона" "Осасуна"га 7та гол урди, Месси, Алькасер ва Гомешда дубль0 08:20Қарши “Фьючерс”. Бугун 3 теннисчимиз чорак финалда кортга чиқади0 07:50ОЧЛ-2017. Нимчорак финалга чиққан 8та клуб номи маълум0 07:20Ўртоқлик учрашуви. Ўзбекистон U-20 - Тожикистон U-20 - 2:20 20:50Аҳмедовнинг "Шанхай СИПГ"и муддатдан аввал нимчорак финалга чиқди0 18:54Зинитдинзидан Ўзбекистондаги элчихона совғасига сазовор бўлди1 18:40Бугун Мария Шарапова дисквалификациядан сўнг илк ўйинини ўтказади0 18:09Қарши "Фьючерс". Уч нафар теннисчимиз чорак финалда, уларнинг рақиблари маълум1 17:51Боксчиларимиз Осиё чемпионатига тайёргарликни энди пойтахтда давом эттирмоқдалар9 17:30Қизиқарли қайтиш: Мария Шарапованинг 15 та энг ажойиб либоси1 16:13"Олимпия умидлари". Шпага бўйича жанглар бўлиб ўтди0 15:47Жўрабек Каримов Қарши турнирида чорак финалга йўл олди0

16 авг 09:45
Янгиликлар

Рио Олимпиадасининг 15 август кунги барча ғолиб ва совриндорлари

Кеча Рио Олимпиадасининг ўнинчи кунги бахслари ҳам тарих саҳифаларидан жой олди.

Рио-де-Жанейро шаҳридаги спорт ареналарида спортчилар 15та медаллар жамланмаси учун баҳсларга киришишди. Олтин медалларнинг бири бизга тегишли бўлди.

Хабар берганимиздек, оғир атлетика мусобақасида Руслан Нуриддинов Олимпиада рекордини янгилаган ҳолда олтин медални қўлга киритди. Қуйида кечаги ку қаҳрамонлари билан танишишингиз мумкин.


Рио-2016. Рио-де-Жанейро, Бразилия

15 АВГУСТНИНГ БАРЧА МЕДАЛЛАРИ:

СУЗИШ. Аёллар, 10 км, очиқ сувда

1. Шарон Ван Раувендал (Голландия)

2. Ракеле Бруни (Италия)

3. Полиана Окимото (Бразилия)

ОТ СПОРТИ. Шахсий биринчилик, эркин дастур

1. Шарлотт Дюжарден (Буюк Британия)

2. Изабель Верт (Германия)

3. Кристина Броринг-Шпрее (Германия)

ЕНГИЛ АТЛЕТИКА, Аёллар, босқон улоқтириш

1. Анита Влодарчик (Польша)

2. Чжан Вэньсю (Хитой)

3. Софи Хитчон (Буюк Британия)

ЕНГИЛ АТЛЕТИКА. Аёллар, 3000 м тўсиқлароша сакраш

1. Рут Жебет (Баҳрайн)

2. Хивин Жепкемои (Кения)

3. Эмма Коберн (АҚШ)

СПОРТ ГИМНАСТИКАСИ

Эркаклар, халқа

1. Элефтериос Петруниос (Греция)

2. Артур Дзанетти (Бразилия)

3. Денис Аблязин (Россия)

Эркаклар, таяниб сакраш

1. Ли Сегван (КХДР)

2. Денис Аблязин (Россия)

3. Кендзо Сираи (Япония)

Аёллар, бревно

1. Санне Веверс (Голландия)

2. Лорен Эрнандес (АҚШ)

3. Симоне Байлс (АҚШ)

ЮНОН-РУМ КУРАШИ. Эркаклар, 85 кг

1. Давит Чакветадзе (Россия)

2. Жан Беленюк (Украина)

3. Денис Кудла (Германия)

3. Жавид Гамзатов (Беларусь)

ВЕЛОСПОРТ. Эркаклар, трек, омниум

1. Элиа Вивиани (Италия)

2. Марк Кэвендиш (Буюк Британия)

3. Лассе Норман Хансен (Дания)

ЮНОН-РУМ КУРАШИ. Эркаклар, 130 кг

1. Михайн Лопес Нунес (Куба)

2. Риза Кайаалп (Туркия)

3. Сергей Семенов (Россия)

3. Сабах Шариати (Озарбайжон)

ОҒИР АТЛЕТИКА. Эркаклар, 105 КГ

1. РУСЛАН НУРИДДИНОВ (ЎЗБЕКИСТОН)

2. Симон Мартиросян (Арманистон)

3. Александр Зайчиков (Қозоғистон)

Бокс, эркаклар, 91 кг

1. Евгений Тишенко (Россия)

2. Василий Левит (Қозоғистон)

3. РУСТАМ ТЎЛАГАНОВ (ЎЗБЕКИСТОН)

ЕНГИЛ АТЛЕТИКА

Лангарчўпга таяниб сакраш, эркаклар

1. Тиаго да Силва (Бразилия)

2. Рено Лавильени (Франция)

3. Сэм Кендрикс (АҚШ)

800 м, эркаклар

1. Давид Рудиша (Кения)

2. Тауфик Махлуфи (Жазоир)

3. Клэйтон Мерфи (АҚШ)

400 м, аёллар

1. Шона Миллер (Багам)

2. Эллисон Феликс (АҚШ)

3. Шерика Жексон (Ямайка)

Рейтинг: +1   

Ўхшаш янгиликлар

Фикрлар

< сўнгги янгиликларни кўриш

Olamsport ни Facebook да ўқиш
учун "Yoqdi"ни босинг