UZ

Сўнгги янгиликлар

11:35Бокс. Катталар ўртасидаги Ўзбекистон чемпионати санаси ва манзили маълум бўлди 0 11:12“Тошкент кузи” мусобақаси старт олди 0 10:51Ушу: Беш нафар спортчимиз жаҳон чемпионатида иштирок этади 0 10:30Чилида қийин, Данияда йирик ғалаба, Колумбия эса Жазоирга ютқазди 0 10:09Оксана Чусовитина: “Мақсадим – олимпиада чемпионлиги!” 0 09:48Дзюдо бўйича ёшлар ўртасидаги жаҳон чемпионатига қуръа ташланди 0 09:27Grand Swiss. Рустам Қосимжонов 6-тур учрашувини ўтказди 0 09:06ФОТО Ўзбекистон терма жамоаси Тошкентга қайтиб келди 0 08:4515 ёшли гроссмейстеримиз Нодирбек афсонавий Вишванатан Ананд билан ўйнади ФОТОГАЛЕРЕЯ 0 08:24Жисмоний тарбия ва спорт университети талабалари халқаро конференцияда иштирок этди 0 08:01Бугун боксчиларимиз Осиё чемпионати ярим финалида жанг қиладилар 1 07:40Евро-2020 йўлланмасини нақд қилган навбатдаги терма жамоа маълум бўлди 0 07:17"Ҳумо" бош мураббийи Евгений Попихин ғалабадан сўнг нималар деди? 1 06:54Ниҳоят! “Ҳумо” Санкт-Петербургда пешқадам жамоани мағлуб этди 2 06:32Афсонавий Оксана Чусовитина Тошкентда тантанали кутиб олинди 0

26 окт 07:33
Янгиликлар

Эшкак эшиш

Самарқанддаги Осиё чемпионатида 73та медал қўлга киритдик

Самарқанд шаҳри байдарка ва каноэда эшкак эшиш бўйича ёшлар ўртасидаги Осиё чемпионати, параканоэ бўйича Осиё чемпионати ҳамда катталар ўртасидаги Осиё кубогига мезбонлик қилди.

Мусобақа ўзбекистонлик спортчилар учун муваффақиятли ўтди. Бунгача мусобақада қайд этилган натижалар билан таништириб ўтгандик. Баҳсларнинг сўнгги кунида 500 метр масофага беллашувлар ташкил қилинди.

Эътиборингизга ушбу йўналишда шоҳсупага кўтарилган спортчилар рўйхатини ҳавола этамиз:

23 ёш, К-1, эркаклар:
1-ўрин: Шаҳриёр Маҳкамов (Ўзбекистон)
2-ўрин: Лин Юнг Чех (Хитой Тайпейи)
3-ўрин: Иван Луканов (Қозоғистон)

Қизлар:
1-ўрин: Арезоу Хакимимогхаддам (Эрон)
2-ўрин: Даря Разумович (Қозоғистон)
3-ўрин: Чен Син Шуанг (Хитой Тайпейи)

С-1, эркаклар:
1-ўрин: Шахриёр Даминов (Тожикистон)
2-ўрин: Лаи Куан Чиен (Хитой Тайпейи)
3-ўрин: Сунатилло Иногамов (Ўзбекистон)

Қизлар:
1-ўрин: Ораса Диангкатхок (Тайланд)
2-ўрин: Атена Раоуфи Балгоури (Эрон)
3-ўрин: Ченг Лингзи (Хитой)

К-2, эркаклар:
1-ўрин: Жавоҳир Нурматов, Шохрух Аъзамов (Ўзбекистон)
2-ўрин: Мохаммадхади Жафари, Омид Ахмади (Эрон)
3-ўрин: Дмитрий Слюскин, Данила Соломаткин (Қозоғистон)

Қизлар:
1-ўрин: Анстасия Березовская, Даря Разумович (Қозоғистон)
2-ўрин: Азари Махса, Арезоу Хакимимогхаддам (Эрон)
3-ўрин: Чен Син Шуанг, Ян Сиу Хуа (Хитой Тайпейи)

С-2, эркаклар:
1-ўрин: Қудрат Жўраев, Бекзод Умаралиев (Ўзбекистон)
2-ўрин: Антон Альшанский, Фаррух Хабибуллаев (Қозоғистон)
3-ўрин: Макаранас Хермий, Ожай Фуентес (Филиппин)

Қизлар:
1-ўрин: Дилноза Раҳматова, Нилуфар Зокирова (Ўзбекистон)
2-ўрин: Париса Мохаммадзадех, Фатемен Карамжани (Эрон)
3-ўрин: Ораса Тиангкаток, Танилак Аоенетачаи (Таиланд)

К-4, эркаклар:
1-ўрин: Шаҳриёр Махкамов, Жавоҳир Нурматов, Шохрух Аъзамов, Одил Қаюмов (Ўзбекистон)
2-ўрин: Максим Голиков, Григорий Артемев, Александр Медведев, Артём Терешенко (Қозоғистон)
3-ўрин: Алиреза Жаханнама, Мохаммадхади Жафари, Омид Ахмади, Поурия Шарифи (Эрон)

Қизлар:
1-ўрин: Анастасия Березовская, София Молина, Даря Разумович, Олеся Терешенко (Қозоғистон)
2-ўрин: Бадрогли Сажедех, Солтани Саман, Сара Азари, Маса Могханжоукхи (Тожикистон)
3-ўрин: Наталья Казанцева, Вероника Ефимова, Линара Бекирова, Сарвиноз Яркулова (Ўзбекистон)

С-4, эркаклар:
1-ўрин: Сунатилло Иногамов, Артур Гулиев, Суннат Тожиев, Фуркат Собиржонов (Ўзбекистон)
2-ўрин: Антон Алшанский, Фаррух Хабибуллаев, Виктор Степанов, Тимур Алиханов (Қозоғистон)
3-ўрин: Шаҳриёр Даминов, Абубакр Рустамов, Мустафо Даминов, Дилшод Жўраев (Тожикистон)

Қизлар:

1-ўрин: Махса Азари, Париса Моханммадзадех, Фатемен Карамофтш, Атена Рауфи (Эрон)
2-ўрин: Дилноза Раҳматова, Нилуфар Зокирова, Анна Тазбекова, Санобар Бахтиёрова (Ўзбекистон)
3-ўрин: Ху Хуанхин,Лу Хиаюн,Ченг Лингзи,Киу Йинг (Хитой)

18 ёш, К-1, эркаклар:
1-ўрин: Кирил Тубаев (Қозоғистон)
2-ўрин: Тимур Абдумўминов (Ўзбекистон)
3-ўрин: Радион Тугунов (Қирғизистон)

Қизлар:
1-ўрин: Елназ Шафиеан Новеир (Эрон)
2-ўрин: Даря Мишина (Ўзбекистон)
3-ўрин: Ассия Аманкелди (Қозоғистон)

С-1, эркаклар:
1-ўрин: Ли Артур (Ўзбекистон)
2-ўрин: Мё Хлаинг Вин (Мьянма)
3-ўрин: Кирил Левченко (Қозоғистон)

Қизлар:
1-ўрин: Жонг Йе Сонг (КХДР)
2-ўрин: Занг Яжуй (Хитой)
3-ўрин: Гулзана Тинбекова (Қозоғистон)

К-2, эркаклар:
1-ўрин: Луиза Перлова, Анастасия Кунц (Қозоғистон)
2-ўрин: Арина Танатмишева, Сабина Ашрафханова (Ўзбекистон)
3-ўрин: Сама Ясеми, Елназ Шафеиан (Эрон)

Қизлар:
1-ўрин: Ли Ки, Ли Вей (Хитой)
2-ўрин: Жонг Йе Сонг,Ча Ун Ёнг (КХДР)
3-ўрин: Айжамал Жолдосбаева, Зобкова Илона (Ўзбекистон)

С-4, эркаклар:
1-ўрин: Ануар Алмаганбетов, Береке Айтбай, Анур Акчурин, Нуржан Муфтукулуля (Қозоғистон)
2-ўрин: Даврон Абдугаффаров, Антон Коломейцев, Абдураҳим Абдурашидов, Владлен Денисов (Ўзбекистон)
3-ўрин: Комеил Хазаекоухпар, Абдоллах Машайекбакши, Даниял Чешмен, Зана Саеди, (Эрон)

Қизлар:
1-ўрин: Мадина Карбаева, Гулзана Тинбекова, Екатерина Рафикова, Ольга Сурмина (Қозоғистон)
2-ўрин: Мунаввар Акбарова, Айжамал Жолдасбаева, Илона Зобкова, Мафизе Акбарова (Ўзбекистон)
3-ўрин: Мунира Бободжонова, Зумрат Пирназарова, Камила Пирназарова, Нозанин Лутфуллоева (Тожикистон)

К-4, эркаклар:
1-ўрин: Павел Казанцев, Андрей Толмачёв, Игор Ряшентцев, Роман Старостин (Қозоғистон)
2-ўрин: Ли Ченг, Тенг Жуи Тенг, Венг Вен Сен,Лин Тзу Ю (Хитой Тайпейи)
3-ўрин: Вячеслав Солдатов, Данил Старченко, Русбек Толомушев, Радион Туигунов (Қирғизистон)

Қизлар:
1-ўрин: Дилназ Алмагамбет, Луиза Анна Перлова, Ассийя Аманкелди, Анастасия Кунц (Қозоғистон)
2-ўрин: Киана Камалзадех, Сара Хоссеини Ерди, Елназ Шафиеиан Новеир, Наржес Каргарпур (Эрон)
3-ўрин: Дарья Мишина, Зарина Исроилова, Камила Малахова, Ирина Камарова (Ўзбекистон)

Осиё кубоги, К-2, аёллар:
1-ўрин: Шубина Екатерина, Ксения Кочнева (Ўзбекистон),
2-ўрин: Антонина Казанина, Татьяна Гладкова (Қозоғистон)
3-ўрин: Сайёра Абдулазизова, Наргиза Охунжонова (Ўзбекистон)

К-4, эркаклар:
1-ўрин: Илья Голендов, Ибрагим Шарафутдинов, Даулет Султанбеков, Александр Емельянов (Қозоғистон)
2-ўрин: Алексей Мочалов, Александр Тропин, Вильям Ибрагимов, Эрнест Ирназаров (Ўзбекистон)
3-ўрин: Исабек Дадабоев, Тохиржон Толибов, Михаил Корбут, Владимир Зибкин (Ўзбекистон)

Аёллар:
1-ўрин: Екатерина Шубина, Ксения Кочнева, Ксения Калилина, Лолита Розиева (Ўзбекистон)
2-ўрин: Наргиза Охунжонова, Садоқат Розиқова, Гулжаҳон Ибрагимова, Сайёра Абдулазизова (Ўзбекистон)
3-ўрин: Майя Ковалёва, Ксения Кузьмина, Ксения Ивлиева, Мадина Ашрафханова (Ўзбекистон)

С-4, эркаклар:
1-ўрин: Сергей Емельянов, Тимофей Емельянов, Владимир Петров, Борис Салков (Қозоғистон)
2-ўрин: Вадим Меньков, Герасим Кочнев, Серик Мирбеков, Николай Липкин (Ўзбекистон)
3-ўрин: Миржалол Мирисманов, Шаҳзод Умаралиев, Шоҳмурод Холмуродов, Шаҳбоз Абдурашидов (Ўзбекистон).

Осиё кубоги ва Осиё чемпионати якунларига кўра, ўзбекистонлик эшкак эшувчилар умумий ҳисобда 73 та медаль қўлга киритишди. Уларнинг 29 таси олтин, 25 таси кумуш ва 19 таси бронза медалларидир. Шунингдек, параканоэ баҳсларида ҳамюртларимиз 3 та олтин, 2 та кумуш ва 1 та бронза медалларига эга чиқишди.

Рейтинг:    

Фикрлар

< сўнгги янгиликларни кўриш

Olamsport ни Facebook да ўқиш
учун "Yoqdi"ни босинг