Светлана Осипова институтда меҳмон бўлди
Жисмоний тарбия ва спорт бўйича мутахассисларни қайта тайёрлаш ва малакасини ошириш институтида давра суҳбати ташкил этилди.
Жисмоний тарбия ва спорт бўйича мутахассисларни қайта тайёрлаш ва малакасини ошириш институтида Бутунжаҳон ҳарбий ўйинларида олтин медални совриндори ва  2024 йилги Ёзги Олимпиада ўйинлари кумуш медаль соҳиби, Ўзбекистон терма жамоа аъзоси  Светлана Осипова иштирокида давра суҳбати ташкил этилди.
Давра суҳбатида Жисмоний тарбия ва спорт бўйича мутахассисларни қайта тайёрлаш ва малакасини ошириш институти Илмий ишлар ва халқаро алоқалар бўйича проректор, педагогика фанлари бўйича фалсафа доктори, доцент З.Расулов ва тингловчилар ишитирок этди.
Давра суҳбати давомида Осипова ўзининг Париж-2024 Олимпия ўйинларидаги таассуротлари билан ўртоқлашди. Тингловчилар ўзларини қизиқтирган саволларга жавоб олишди. Шундан сўнг спортчимиз институтда ташкил этилган музей билан ҳам танишди.