Тошкентда катта кураш ҳафталиги давом этади + ФОТО
Мусобақанинг иккинчи кунида Ўзбекистон Республикаси Қуролли кучлар ва ҳуқуқни муҳофаза қилувчи органлари ҳарбий хизматчи ва ходимлари республика чемпионлиги учун гиламга чиқдилар.
Ўзбекистон Республикаси Мудофаа вазирлиги, Ўзбекистон Республикаси Президентинг давлат хавфсизлик хизмати, Ўзбекистон Республикаси давлат хавфсизлик хизмати, Ўзбекистон Республикаси фавқулотда вазиятлар вазирлиги, Ўзбекистон Республикаси миллий гвардияси, Ўзбекистон Республикаси ички ишлар вазирлиги ва Ўзбекистон Республикаси бош прокуратураси ходимлари иштирок этган Ўзбекистон чемпионати биринчи бор Республика бош прокурори ташаббуси билан ўтказилди.
Кураш гиламига -60, -66, -73, -81, -90, -100 ва +100 кг вазн тоифасидаги полвонлар чиқдилар. Улар орасида Жаҳон ва Осиё чемпионларини учратиш мумкин. Тадбирнинг очилиш маросими ҳам ўзига хос тарзда бўлиб ўтди. Шиддатли беллашувлар якунида эса қуйидагилар ғолиб ва совриндорлар бўлдилар.
Марҳамат улар билан танишинг: