Ёш мерганлар “Мен ғолиб!” шиори остида беллашишди + ФОТО
Мамлакатимизда спортнинг техник ва амалий турларини янада ривожлантириш бўйича “Мен ғолиб!” шиори остида мусобақалар ўтказиш йўлга қўйилган.
Айни дамда жойларда уштирилаётган бундай беллашувлар ёшларни спортнинг ушбу турларига бўлган қизиқишини оширмоқда.
Ўзбекистон мудофаасига кўмаклашувчи “Ватанпарвар” ташкилоти Хоразм вилояти кенгаши тасарруфидаги Ҳазорасп автомобиль мактаби базасида Пневматик қуролдан ўқ отиш спорти бўйича уюштирилган вилоят кубогининг 3-босқичи ана шулар жумласидан, албатта.
Вилоят техник ва амалий спорт турлари маркази томонидан ташкил қилинган мусобақада 16 та жамоанинг 65 нафар спортчиси мерганлик маҳоратини намойиш этди. Шундан, 32 нафари қизлардан иборат эди.
Пневматик милтиқдан ўқ отиш биринчилиги якуни. Қизлар. 1-ўрин. Нилуфар Юлдашева (Боғот тумани ЎСТК). 2-ўрин. Лайло Ҳайдарова (Хоразм ВТАСТ маркази). 3-ўрин. Кумуш Ражабова (Урганч тумани ЎСТК).
Ўғил болалар. 1-ўрин. Темур Абдуллаев (Урганч тумани ЎСТК). 2-ўрин. Диёрбек Очилов (Хоразм ВТАСТ маркази). 3-ўрин. Шаҳзод Сапарбоев (Қўшкўпир тумани ЎСТК).
Пневматик тўппончадан ўқ отиш биринчилиги якуни. Қизлар. 1-ўрин. Рисолат Қурбонова (Урганч тумани ЎСТК). 2-ўрин. Шукуржон Адамбаева (Шовот тумани ЎСТК). 3-ўрин. Мафтуна Ҳасанова (Хива тумани ЎСТК).
Ўғил болалар. 1-ўрин. Холбек Аллаяров (Хива тумани ЎСТК). 2-ўрин. Шоҳрух Юсуфов (Урганч тумани). 3-ўрин. Бекзод Комилов (Шовот тумани ЎСТК).
Жамоавий биринчилик. 1-ўрин. Урганч тумани ЎСТК. 2-ўрин. Шовот тумани ЎСТК. 3-ўрин. Хива тумани ЎСТК.
Мусобақанинг  ғолиб ва совриндор спортчилари ташкилотчиларнинг диплом ва совғалар билан тақдирланишди.