“Univerciada-2020“: Stol tennisi bo'yicha musobaqalar yakunlandi + FOTOGALEREYA
Oliy talim muassasalari talabalari o'rtasida bo'lib o'tuvchi Universiada sport o'yinlari joriy yildan etiboran yangicha formatda o'tkazilmoqda.
Sportning 12 turi bo'yicha o'tkazilayotgan joriy yilgi «Universiada-2020» musobaqalarining dastlabki ikki bosqichga shaxmat-shashka va badminton sport turi bo'yicha bellashuvlarga Navoiy va Sirdaryo viloyatlari mezbonlik qilgandi.
Talabalar o'rtasidagi «kichik olimpiada»ning stol tennisi bo'yicha musobaqalar 3-6 fevral kunlari Toshkent shahrida joylashgan Uchtepa tuman birinchi sonli bolalar va o'simlar sport maktabida bo'lib o'tdi.
Musobaqalarda Qoraqolpog'iston respublikasi Toshkent shahri va viloyatlardan tashrif buyurgan jami 28 nafar sportchi-talabalar g'oliblik uchun kurash olib borishdi.
Stol tennisi musobaqasi o'g'il va qiz bolalar o'rtasida yakkalik, jamoaviy va miks yo'nalishlari bo'yicha o'tkazilgan bahslarning yakkalik bahslarida:
O'g'il bolalar o'rtasida:
1. SHaxboz Baratov (Toshkent viloyati)
2. Abdurahmon Jonibekov (Xorazm viloyati)
3. Azimbek Rahmonov (Surxondaryo viloyati)
3. Faxriddin Rajabov (Qoraqalpog'iston Respublikasi)
Qiz bolalar o'rtasida:
1. SHabnam Jumaeva (Surxondaryo viloyati)
2. Ro'za Qodirova (Xorazm viloyati)
3. Xusnidaxon Mamajonova (Farg'ona viloyati)
3. Sarvinoz Muzafarova (Buxoro viloyati)
Jamoaviy bahslar o'rtasida:
1. Ismatilla Marufxonov va Maxliyo Omonova (Namangan viloyati)
2. SHoxrux Islomov va SHahodat To'xtaeva (Samarqand viloyati)
3. Mashxuraxon Yuldosheva va Muhiddin Xusanboev (Andijon viloyati)
3. Nafisa Isomiddinova va Mavlonbek Toshmurodov (Jizzax)
Miks bahslarida:
1. Alisher Ergashev (Buxoro viloyati) va Zulayxo Yakubova (Toshkent viloyati)
2. Iqrorjon Ibrohimov (Farg'ona viloyati) va Gulzira Abenova (Qoraqalpog'iston Respublikasi)
3. Tolib Amonov va SHaxsanam Baratova (Qashqadaryo viloyati)
3. Baxodir Achilov va Muxayyo Axmadjonova (Toshkent shahri) vakillari sovrindor bo'lishdi.
«Universiada-2020» badminton bo'yicha Respublika final bosqichining g'olib va sovrindorlari maxsus diplom, medal va qimmatbaho sovg'alar bilan taqdirlanishdi.