Univerciada. Navoiy, Sirdaryo, endi navbat Toshkent shahriga
Har uch yilda bir marta bo'lib o'tadigan oliy talim muassasalari talabalari o'rtasidagi Universiada sport o'yinlari joriy yildan yangicha formatda o'tkazilmoqda.
Sportning 12 turi bo'yicha o'tkazilib kelinadigan ushbu «kichik olimpiada»ning final bosqichi 23-26 yanvar kunlari Navoiy viloyatida shaxmat va shashka bo'yicha musobaqalar bo'lib o'tdi. Keyingi musobaqa badminton sport turi bo'yicha 27-30 yanvar kunlari Sirdaryo viloyatining Guliston shahrida joylashgan «Alpomish» sport majmuasi mezbonlik qildi.
3 fevraldan stol tennisi bo'yicha musobaqalar Toshkent shahrida davom etadi. Musobaqada Qoraqalpog'iston Respublikasi, Toshkent shahar va viloyatlardan tashrif buyurgan 56 nafar talaba yoshlar bahs olib borishadi. Stol tennis bo'yicha “Univerciada” bellashuvlari 6 fevralga qadar poytaxtimizda davom etadi.